Власники двох зруйнованих будинків в окупованому Мелітополі отримають житлові сертифікати для придбання нової оселі
Дві родини з тимчасово окупованого Мелітополя отримають державні компенсації за зруйновані приватні будинки.
Про це під час пресконференції розповів начальник Запорізької обласної військової адміністрації Іван Федоров, повідомляє «Відбудова. Запоріжжя».
Раніше ми вже писали, що право на компенсацію за пошкоджене або знищене житло мають мешканці громад, які належать до території можливих бойових дій. На сьогодні це весь Запорізький район, Воздвиженська громада в цілому і частина населених пунктів Преображенської громади також Пологівського району.
Однак уряд започаткував пілотний проєкт з компенсації за знищене житло в окупації – у місті Мелітополь із застосуванням супутникових знімків. Власники зруйнованого майна з цього окупованого міста, які зараз знаходяться на підконтрольній Україні території, до 7 лютого мали можливість подати свої заявки на відшкодування.
«Це був експериментальний проєкт, розпочатий Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України. З десяти поданих заявок було опрацьовано на другому етапі чотири. Дві з них повністю погоджені. Найближчими днями-тижнями мешканці вже зможуть отримати сертифікати», – розповів Іван Федоров.
За словами голови області, заявки найчастіше відхиляли через неправильно обраний тип необхідної компенсації.
«Наші мешканці зверталися за компенсацією не за зруйноване, а за пошкоджене майно. Це була основна причина відмов. Звичайно, комісія, знаходячись у Запоріжжі, не маючи доступу до окупованого Мелітополя, не може ідентифікувати пошкодження. А руйнування з допомогою супутникових знімків підтвердити можливо», – розповів голова Запорізької ОВА.
Раніше Іван Федоров повідомляв, що у Мелітополі після початку повномасштабного вторгнення було повністю зруйновано близько 20 приватних будинків.
«Деякі – з різними ступенями руйнувань, які ми не можемо компенсувати. Чому не подалися всі? Хтось продовжує знаходитись на тимчасово окупованій території. Хтось знаходиться за межами держави і вже вибудовує там своє життя», – розповів Іван Федоров.
За результатами цього експерименту уряд може масштабувати проєкт і на інші окуповані території України.
Раніше ми писали, що у Запоріжжі спільно з міжнародними партнерами опрацьовують можливість реконструкції декількох будівель на території регіону для надання тимчасово житла для внутрішньо переміщених осіб.