У Запоріжжі продовжують відновлення перших чотирьох багатоповерхівок, частково зруйнованих ракетами країни-агресора. Кореспондент «Відбудови. Запоріжжя» побачив, що відбувається на будівельних майданчиках.

Зестафонська, 10

П’ятиповерховий будинок на вулиці Зестафонській постраждав у ніч на 9 жовтня 2022 року, коли РФ завдала удар ракетою Х-22 по сусідньому дев’ятиповерховому будинку.

Відновлення розпочали у червні 2023 року. Як ми вже раніше повідомляли, ще у грудні працівники підрядної організації «Стройінвест» повністю завершили відновлювальні роботи у квартирах першого під’їзду, який був частково зруйнований внаслідок атаки.

У Запоріжжі триває відновлення зруйнованих будинків: що вже зробили, – ФОТОРЕПОРТАЖ

Як розповіли на будівельному майданчику, наразі тривають оздоблювальні роботи у трьох інших під’їздах. У другому – приступили до малярних робіт. У третьому та четвертому – триває підготовка під фарбування.

У Запоріжжі триває відновлення зруйнованих будинків: що вже зробили, – ФОТОРЕПОРТАЖ

По всьому периметру розрили цокольну частину для утеплення та гідроізоляції. Приступили до облаштування ґанку. Триває ремонт вхідних груп підʼїздів. Найближчим часом монтуємо риштування і будемо продовжувати виконання робіт з утеплення фасадної частини, – зазначив головний інженер будівельної компанії-підрядника «Стройінвест» Анатолій Твердохліб.

Крім того, газова служба вже змонтувала необхідну для запуску мережу та тимчасові лічильники, підключила плити на кухнях, виконує пусконалагоджувальні роботи. Готується ввести в експлуатацію газову мережу.

Раніше ми повідомляли, що для жителів кварталу на вулиці Зестафонській збудують нове підземне укриття. Найпростіше, але сучасне і безпечне сховище з усіма необхідними комунікаціями та автономним освітленням на випадок блекауту буде розміщене під дитячим майданчиком.

У Запоріжжі триває відновлення зруйнованих будинків: що вже зробили, – ФОТОРЕПОРТАЖ
За словами підрядників, у червні жителі будинку вже зможуть повернутися до відновлених осель.

Сталеварів, 16

Ракетним ударом 6 жовтня 2022 року російська ракета зруйнувала кутовий під’їзд багатоповерхівки по вулиці Сталеварів. Відновлення будинку будівельники розпочали у червні 2023 року.

У Запоріжжі триває відновлення зруйнованих будинків: що вже зробили, – ФОТОРЕПОРТАЖ
На будівельному майданчику підрядники вже повністю відновили зруйновану частину будинку.

Майже повністю завершили роботи з відновлення покрівлі, залишилися дрібниці. У квартирах відновленого під’їзду змонтували внутрішні мережі каналізації та водопроводу, виконуємо роботи з розпайки трубопроводів опалення, поквартирно проклали електрику. Найближчим часом приступаємо до утеплення цокольної частини та фасадної частини відновленого частини, – розповів головний інженер будівельної компанії-підрядника «Стройінвест» Анатолій Твердохліб.

Як раніше ми вже писали, у підвалі новозбудованої частини будинку облаштовують укриття. Сховище площею близько 160 квадратних метрів буде розраховано на 50 осіб.

Соборний, 151

6 жовтня 2022 року російським ракетним ударом було зруйновано два під’їзди пам’ятки архітектури та містобудування місцевого значення. Ворог зруйнував 24 квартири, загинули 15 людей.

Роботи з відновлення історичного будинку розпочали у червні 2023 року. Проєкт (відбудова зруйнованої частини, капітальний ремонт усіх 15 під’їздів з оновленням електромереж, термомодернізація фасаду, ремонт даху та благоустрій території) передбачає завершення робіт наприкінці 2024 року.

У Запоріжжі триває відновлення зруйнованих будинків: що вже зробили, – ФОТОРЕПОРТАЖ
Будівельні роботи йдуть зі значним випередженням графіку.

На фінішному етапі – ремонт квартир у відновленій частині. Повністю завершили роботи на даху. Зараз продовжуються роботи з благоустрою території. Приділяємо велику увагу реставрації фасаду: обстежили плитку на вцілілій частині будинку. Якщо підлягає заміні, встановлюємо нову, – розповів директор КП «Управління капітального будівництва» Запорізької міської ради Олександр Андрєєв.

Роботи на об’єкті виконує підрядна організація «Українські інвестиційні технології».

Раніше ми вже повідомляли, що у дворі цього будинку збудували окреме підземне укриття площею 150 квадратних метрів, яке зможе вмістити близько 100 людей.

Кияшка, 22

Відновлення частково зруйнованого багатоповерхового будинку по вулиці Кияшка, 22 розпочали влітку 2023 року. Капітальним ремонтом будівлі займається підрядна організація «Статусбудінжиніринг».

У Запоріжжі триває відновлення зруйнованих будинків: що вже зробили, – ФОТОРЕПОРТАЖ
На сьогодні будівельники завершують облаштування квартир, а також готуються до утеплення фасадної частини будинку.

На сьогодні продовжуємо роботи з укладання керамічної плитки в санвузлах квартир другого та третього під’їздів. У першому ці роботи завершені. Готуємося до фінішних оздоблювальних робіт у під’їздах, – розповів директор компанії-підрядника Сергій Дідух.

Крім того, будівельники продовжують роботи з ремонту приміщення центру надання адміністративних послуг, що знаходиться на першому поверсі будинку.

Як ми вже раніше писали, у Запоріжжі першими розпочали відновлювальні роботи у багатоповерхових будинках, підготовку проєктно-кошторисної документації та перший етап робіт яких профінансували з міського бюджету.

На деяких об’єктах є прискорення робіт, на деяких навпаки – зменшення темпу. Але з нормальними погодними умовами всі ці недоліки будуть виправлені. Будівельники будуть працювати в тому режимі, який запланований згідно графіку роботи, – підсумував в.о. міського голови Запоріжжя Анатолій Куртєв.

Нагадаємо, інші пошкоджені внаслідок ворожих «прильотів» будинки відбудовує Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури. У Службі відновлення та розвитку інфраструктури у Запорізькій області нещодавно розповіли про терміни відбудови інших шести пошкоджених житлових будинків.

Завантажити ще...