У Запоріжжі повністю завершили відновлювальні роботи у квартирах частково зруйнованого внаслідок російського ракетного удару будинку по вулиці Зестафонській, 10 у Дніпровському районі міста.

Про це повідомляє кореспондент «Відбудови. Запоріжжя».

Нагадаємо, у ніч на 9 жовтня 2022 року РФ завдала удар ракетою Х-22 по дев’ятиповерховому будинку по вулиці Зестафонській, 8. Внаслідок руйнування загинули 13 людей. Кількадесят осіб зазнали поранень. Внаслідок ворожої атаки також постраждав і сусідній будинок – по Зестафонській, 10.

У Запоріжжі в частково зруйнованому будинку на Зестафонській вже завершили ремонти квартир

Капітальний ремонт п’ятиповерхового будинку розпочали у червні 2023 року. Підрядником згідно результатів тендеру стала  будівельна компанія «Стройінвест» з Дніпра. До речі, ця ж компанія виграла конкурс і на відновлення частково зруйнованої багатоповерхівки по вулиці Сталеварів, 16. Загальна вартість капітального ремонту складає 55 мільйонів гривень. Джерела фінансування – міський та державний бюджет.

Згідно проєкту капітальний ремонт передбачає повне відновлення найближчого до епіцентру вибуху першого під’їзду багатоповерхівки (від посилення фасадів і ремонту квартир «під ключ» до заміни всіх комунікацій), а також загальнобудинкові роботи: термомодернізацію, ремонт сходових клітин, заміну покрівлі, благоустрій території тощо.

У Запоріжжі в частково зруйнованому будинку на Зестафонській вже завершили ремонти квартир
У сусідньому зруйнованому будинку по вулиці Зестафонській, 8 лише планують відбудову. Цим питанням займається Державне агентство з відновлення та розвитку інфраструктури

Як розповів директор комунального підприємства «Управління капітального будівництва» Запорізької міської ради Олександр Андрєєв, на початку планувалося, що будівельники встигнуть закінчити внутрішні роботи у будинку до завершення 2023 року. Втім, повністю це не вдалося зробити через погодні умови та складнощі з підключенням газопостачання.

«На жаль, не всі роботи ми встигли виконати у 2023-му – завадили погодні умови. Щоб ремонт був якісним, будівельники не могли виконувати деякі роботи за такої вологості. Ми обіцяли вам відремонтувати квартири до Нового року. Фактично так і зробили. Але залишилося підключити газ. Ми вирішуємо певні бюрократичні проблеми, щоб найближчим часом ви змогли отримати ключі від квартир. Але сьогодні зможете побачити своє відремонтоване житло. Якщо будуть зауваження щодо якості робіт, будь ласка, повідомте про це в «Управління капітального будівництва», – звернувся до жителів відновленого під’їзду Олександр Андрєєв. – У 2024-му році ми продовжимо роботи: завершимо утеплення фасадів, благоустрій території. Крім того, збудуємо автономне найпростіше укриття під дитячим майданчиком».

У Запоріжжі в частково зруйнованому будинку на Зестафонській вже завершили ремонти квартир
Роботи з термомодернізації будинку завершають до середини 2024 року

За словами керівника компанії-підрядника, що працювала над відновленням багатоповерхівки, будівельники намагалися виконувати роботи понаднормово, щоб завершити раніше визначеного проєктом терміну. Але слідкували за тим, щоб будівництво було якісним.

«При реалізації проєктних рішень виконали роботи з відновлення несучої частини будівлі, яка була пошкоджена. Повністю відновили дах: замість пласкої покрівлі зробили покрівлю шатрову з застосуванням сучасних технологічних і енергозберігаючих матеріалів. Станом на сьогодні ми виконали ремонтні роботи до стадії технічної можливості заселення у квартири першого під’їзду з першого по п’ятий поверх. Виконані роботи у всіх приміщеннях житла. Відновлені електричні та інженерні мережі, у підвальному приміщенні встановлено прилад обліку. Повністю реалізовано функціонал будівлі, – розповів Сергій Гавриленко, генеральний директор будівельної компанії-підрядника «Стройінвест». – Будівельники вже вийшли з квартир. Завершуємо роботи у місцях масового користування – під’їздах. Роботи тривають».

Як розповів керівник компанії-підрядника, жителі квартир швидко відчують результати комплексної термомодернізації будинку. У панельній «хрущовці» зробили утеплення фасадів, оновили систему теплопостачання, у квартирах першого під’їзду замінили усі вікна на енергоефективні (в інших під’їздах замінили вікна на сходових клітинах) та радіатори.

У Запоріжжі в частково зруйнованому будинку на Зестафонській вже завершили ремонти квартир
Жителька будинку Ніна Андрієнко по Зестафонській, 10 мріє якнайшвидше повернутися до оновленої квартири

«Коли прилетіла ракета, ми були в квартирі двох з онуком. Все, що було у квартирі, розбилося. Три стіни були зруйновані. На щастя, я тоді не постраждала, але тепер вже рік болить рука. Лікарі нічого не змогли зробити – вказують на вік, – згадує 72-річна жителька будинку Ніна Андрієнко. З її вікна можна подивитися на сусідню зруйновану дев’ятиповерхівку. – Якраз перед початком вторгненням ми закінчили у цій квартирі ремонт. Але такої краси ми б не зробили. Дякуємо, що нас підтримали. Гарні двері, світлі шпалери, замінили підлогу. Сподіваємося, що вже скоро зможемо повернутися додому».

У Запоріжжі в частково зруйнованому будинку на Зестафонській вже завершили ремонти квартир
Руслан Рязанов (по центру) разом з дружиною та сусідом

«Після вибуху все в квартирі було розбито. Віконні рами «винесло». У двері морозильної камери стирчали уламки скла. Всі меблі довелося викинути, – розповідає власник квартири поверхами вище Руслан Рязанов. – У цілому ремонт мені подобається. Але є зауваження: електролічильник встановили зависоко, а розетки навпаки – занизько. У квартирах на різних поверхах – різна кількість секцій радіатора. Балкон скоротили на 10 сантиметрів. Можливо, наші претензії звучать як блюзнірство. Але ми просто хвилюємося за якість. Адже у будівельників була можливість поспілкуватися з кожним власником квартири і зробити краще».

Як розповів в.о. міського голови Запоріжжя Анатолій Куртєв, повне завершення відновлювальних робіт по вулиці Зестафонській, 10 планується на середину 2024 року. За його словами, жителі саме цього будинку першими повернуться до своїх квартир з усіх будинків, де зараз триває відбудова.

У Запоріжжі в частково зруйнованому будинку на Зестафонській вже завершили ремонти квартир
В.о. міського голови Анатолій Куртєв впевнений, що жителям будинку сподобаються нові умови проживання у відновленому будинку

«Ми сподівалися, що зможемо завершити роботи у повному обсязі раніше, але це не дали зробити погодні умови і затримка підключення газопостачання. Будемо намагатися передати власникам ключі від квартир якнайшвидше. Чим раніше ми це зробимо, тим меншим буде навантаження на бюджет. Нагадаю, що місто щомісячно виплачує жителям зруйнованого житла матеріальну допомогу. Якщо у людей буде бажання, вони зможуть повернутися додому ще до завершення робіт з благоустрою та утеплення фасаду. Або дочекатися повного відновлення, – зазначив в.о. міського голови Запоріжжя Анатолій Куртєв. – Я поспілкувався з мешканцями, більшість з них задоволена якістю ремонту. Їм подобається, як все зроблено, як підібрана плитка, як виглядає підлога і натяжна стеля. Звісно, є і зауваження, які можливо виправити. Люди понесли велику втрату, залишилися без житла. Ми з розумінням повинні ставитися до негативних зауважень».

Раніше ми повідомляли, що у Запоріжжі розпочали організаційно-підготовчі роботи з відновлення у ще двох пошкоджених багатоповерхівках – по вул. Запорізькій, 2А та Запорізькій, 2Б.

Завантажити ще...