Жителі Оріхова та Гуляйполя в перспективі зможуть отримувати кошти на нове житло: у Запорізькій ОВА розповіли подробиці
Запорізька обласна військова адміністрація буде вести комунікацію з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України задля змін у законодавстві та розширення програми надання житлових сертифікатів за зруйноване майно.
Про це під час пресконференції розповів голова Запорізької ОВА Іван Федоров, повідомляє «Відбудова. Запоріжжя».
Нагадаємо, державна програма компенсації за знищене житло передбачає отримання сертифіката на придбання нової домівки або грошових виплат на самостійну відбудову. Взяти участь у програмі можуть власники житла, знищеного в результаті бойових дій після 24.02.2022. Нерухомість має бути визнана комісією місцевої влади, як непридатне для життя – без можливості ремонту.
Як повідомили у департаменті житлово-комунального господарства та будівництва Запорізької обласної військової адміністрації, на сьогодні право на компенсацію за пошкоджене або знищене житло мають лише мешканці громад, які належали до території можливих бойових дій. На сьогодні це Запорізький район в цілому, Воздвиженська громада Пологівського району в цілому і частина населених пунктів Преображенської громади також Пологівського району.
У Запорізькій області, наприклад, Оріхів та Гуляйполе не підпадають під категорію міст, жителі яких можуть на сьогодні отримати виплати за зруйноване майно. З іншого боку, наприклад, мешканці Комишувахи, яка знаходиться в 20 кілометрах від лінії фронту, можуть отримують компенсацію, – розповів Іван Федоров.
За його словами, у населених пунктах, які знаходяться у безпосередній наближеності до лінії бойових дій, через постійні обстріли ускладнена робота комісій органів місцевого самоврядування, які мають зафіксувати пошкодження. Крім того, фіксувати наслідки об’єктивно дуже складно, бо житлові зазнають нових пошкоджень чи не щодня. Саме з цих причин у законодавстві і прийняті такі обмеження.
Коли я відвідував Оріхів, мешканці скаржились на таку проблему. Тому ми будемо виходити на комунікацію [з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України], – розповів голова області.
Він зазначив, що у Запорізькій області реалізується пілотний проєкт щодо отримання компенсації власниками зруйнованого житла у тимчасово окупованому Мелітополі. Наслідки російських обстрілів фіксують з допомогою супутникових знімків. Після вивчення результатів експерименту цей досвід може бути поширений і на інші окуповані та прифронтові території.
Нагадаємо, до початку повномасштабного вторгнення у Гуляйполі мешкали близько 13 тисяч осіб. Зараз у місті лишається майже 2 тисячі мешканців. З перших місяців вторгнення росіян у місті відсутні світло, водо та газопостачання. Нещодавно «Відбудова. Запоріжжя» публікувала фоторепортаж про те, як виглядає прифронтове Гуляйполе після 2 років повномасштабного вторгнення росіян.