У Запоріжжі завершили відновлення пошкоджених вибухом квартир першого під’їзду будинку №10 по вулиці Зестафонській у Дніпровському районі. Тепер тривають роботи з підключення осель до газопостачання.

Про це повідомляє кореспондент «Відбудови. Запоріжжя».

Нагадаємо, капітальний ремонт п’ятиповерхового будинку розпочали у червні 2023 року. Роботи передбачають повне відновлення найближчого до епіцентру вибуху першого під’їзду багатоповерхівки (від посилення фасадів і ремонту квартир «під ключ» до заміни всіх комунікацій), а також загальнобудинкові роботи: термомодернізацію, ремонт сходових клітин, заміну покрівлі, благоустрій території тощо. Більшість з цих робіт вже виконані.

Відновлення будинку на Зестафонській: відремонтовані квартири вже підключають до газопостачання, – ФОТОРЕПОРТАЖ
У ніч на 9 жовтня 2022 року РФ завдала удар ракетою Х-22 по дев’ятиповерховому будинку по вулиці Зестафонській, 8. Внаслідок ворожої атаки також постраждав і сусідній будинок № 10

До Нового року будівельники повністю відновили квартири першого під’їзду, але виникли бюрократичні проблеми з газопостачанням. На сьогодні ці складнощі нарешті вирішені, тож працівники «Запоріжгазу» розпочали роботи з підключення осель до газу. Потім підрядники розпочнуть останній етап внутрішніх робіт у першому під’їзді – укладання керамічної плитки на сходових клітинах. Щойно дозволять погодні умови, будівельники також розпочнуть облаштування вхідної групи та пандусу.

Відновлення будинку на Зестафонській: відремонтовані квартири вже підключають до газопостачання, – ФОТОРЕПОРТАЖ
Жителі вже бачили, як виглядають їхні квартири, і мали можливість передати до міського «Управління капітального будівництва» свої зауваження

Проєктом відновлення будинку також передбачено ремонт сходових клітин та заміна вікон на енергоефективні в інших під’їздах будинку. Монтаж вікон відбувся ще минулого року, тепер компанія-підрядник розпочала ремонт – спочатку у під’їздах №2 та №3.

Відновлення будинку на Зестафонській: відремонтовані квартири вже підключають до газопостачання, – ФОТОРЕПОРТАЖ
Завершення робіт з термомодернізації фасаду будівельники планують розпочати, коли погода стане більш теплішою. Останнім етапом робіт стане благоустрій території

Раніше ми повідомляли, що для жителів кварталу на вулиці Зестафонській збудують нове підземне укриття. Найпростіше, але сучасне і безпечне сховище з усіма необхідними комунікаціями буде розміщене під дитячим майданчиком.

Відновлення будинку на Зестафонській: відремонтовані квартири вже підключають до газопостачання, – ФОТОРЕПОРТАЖ
Загальна вартість капітального ремонту складає 55 мільйонів гривень. Джерела фінансування – міський та державний бюджет

Весь комплекс необхідних робіт з відновлення будинку по Зестафонській, 10 планують завершити орієнтовно до середини цього року. Представники влади зазначають, що власникам квартир запропонують повернутися додому, не чекаючи остаточного фіналу відбудови, але не раніше березня.

Як виглядають оновлені квартири, що відбувається на будівельному майданчику, який обсяг робіт вже зробили – можна побачити у фоторепортажі:

Нагадаємо, у Запоріжжі також завершається черговий етап відновлення частково зруйнованого внаслідок російського ракетного удару багатоповерхового будинку – по вулиці Кияшка, 22.

Раніше ми вже детально розповідали про процес відновлення перших чотирьох багатоповерхівок, частково зруйнованих ракетами країни-агресора.

Завантажити ще...