Як у Запоріжжі працюють над доступністю послуг: рейтинг безбар’єрності
За результатами моніторингу 2023 року Мінвідновлення опублікувало рейтинг безбар’єрності будівель, в яких надаються публічні послуги у різних регіонах України. Перевірки показали, що Запорізька область має середній рівень доступності. Про це “Відбудова.Запоріжжя” повідомляє із посиланням на рейтинг областей за ступенем безбар’єрності об’єктів.
Більшість регіонів із середнім ступенем безбарʼєрності. Окрім Запоріжжя, такі показники мають Одеська, Миколаївська, Дніпропетровська, Харківська та інші області.
Під час моніторингу було проаналізовано доступність понад п’ятдесяти тисяч обʼєктів: лікарень, вокзалів, ЦНАПів, банків та інших приміщень, де надаються публічні послуги.
Моніторинг проходив і в Запорізькій області, проте менш активно, порівняно з іншими регіонами. До його проведення долучилися лише 18% громад.
Результати моніторингу показали, що у регіоні 23,1% медичних закладів – безбарʼєрні, ще 65,8% – частково безбарʼєрні.
Натомість із доступністю закладів освіти на Запоріжжі ситуація гірша. Понад 66% таких закладів не відповідають нормам безбар’єрності.
Центри надання адміністративних послуг на території регіону лише на 5,6% є безбарʼєрними, ще 33,3% – частково безбарʼєрні.
Також 36,6% будівель для надання соціальних послуг повністю або частково відповідають умовам доступності. Однак більш ніж половина цих обʼєктів не відповідають потребам всіх категорій населення.
Згідно з рейтингом, середні показники доступності мають будівлі органів державної влади (46,8%) та фінансові установи (57%) у Запорізькій області. Натомість високі показники зафіксовані щодо спортивних комплексів – 61,3% повністю або частково є безбарʼєрними.
Загалом сумарна оцінка доступності у Запорізькій області складає лише 267 із 625 максимальних балів.
Раніше “Відбудова.Запоріжжя” пояснювала, які заходи передбачає міська програма з безбарʼєрності у Запоріжжі.