У Запоріжжі міську програму “Про затвердження заходів з реалізації стратегії безбар’єрності на 2024-2030 роки” прийняли ще на 22 сесії міськради. Вона передбачає забезпечення фізичної, освітньої, соціальної, інформаційної та цифрової безбар’єрності, щоб покращити умови життя для людей з інвалідністю у місті. 

Про це повідомляє “Відбудова.Запоріжжя” із посиланням на рішення Запорізької міськради №55 від 22 грудня 2023 року.

Наразі на обліку у місті перебувають понад 27 тисяч маломобільних осіб. З них більш ніж 1,6 тисячі людей пересуваються на кріслах колісних та майже 700 осіб мають порушення зору.

“Незважаючи на розпочату роботу щодо створення безбар’єрного середовища, місто у значній мірі залишається неадаптованим до потреб людей з інвалідністю та маломобільних груп населення”, – йдеться у міській програмі.

Вирішити питання фізичної безбар’єрності планують шляхом проведення таких заходів у цьому році:

  • влаштування пандусів (понад 3 млн грн);
  • пониження бордюру до рівня проїжджої частини (1,6 млн грн);
  • капремонт ганку з улаштуванням підйомника для осіб з інвалідністю і придбання спеціальних табличок для осіб з вадами зору (131 тис. грн).

Найбільше коштів спрямовано на забезпечення освітньої безбар’єрності, що включає навчання та розвиток соціальної компетенції, надання психологічної підтримки та організацію університетів третього віку (4,6 млн грн). Натомість на заходи із забезпечення цифрової безбар’єрності коштів не передбачено.

Впровадження соціальної та інформаційної безбарʼєрністі включає покращення якості надання соціальних послуг (понад 884 тис. грн) та проведення просвітницької кампанії для населення (9 тис. грн).

Фінансування цих заходів планується переважно за рахунок коштів з міського бюджету. У 2024 році на їх реалізацію спрямують понад 10,3 млн грн.

Завантажити ще...