Як отримати допомогу за пошкоджене житло в Запорізькій області: умови та алгоритм дій
В рамках державної програми “єВідновлення” за допомогою застосунку “Дія” мешканці Запоріжжя та області можуть отримати матеріальну компенсацію на відновлення пошкодженого внаслідок воєнних дій житла. Станом на кінець листопада міська комісія погодила компенсацію 198 людям на загальну суму понад 9 млн 100 тис. грн.
“Відбудова. Запоріжжя” розбиралася, хто може взяти участь у програмі та який алгоритм дій.
Умови отримання компенсацій
- Оселя пошкоджена через бойові дії після 24 лютого 2022 року.
- Житло розміщене на неокупованій території, де не ведуться активні бойові дії.
- За результатами оцінки комісії було визнано, що житло підлягає відновленню.
- Допомога доступна, якщо власник ще не зробив ремонт за власний кошт. Зауважимо, що ті, хто самостійно відновлював своє житло, почнуть отримувати виплати з 1 січня 2024 року.
Допомога недоступна для людей, як підпадають під санкції від держави або мають судимості за злочини проти національної безпеки. Це ж стосується і їхніх спадкоємців.
Пріоритетне право на отримання компенсацій мають учасники бойових дій, сім’ї загиблих військових, люди з інвалідністю І та ІІ груп та багатодітні родини.
Алгоритм дій для отримання компенсації за пошкоджене житло
- Крок 1. Подати заявку на послугу в застосунку “Дія”, вказавши тип, площу та адресу пошкодженого об’єкта і контактні дані. За наявності додати фото й опис пошкодження.
- Крок 2. Відкрити рахунок єВідновлення в одному з банків-учасників програми.
- Крок 3. Подати заявку на виплату через “Дію”. Максимальний термін розгляду заяв становить 30 днів.
- Крок 4. Дозволити огляд майна для встановлення суми компенсації комісією місцевої влади.
- Крок 5. Дочекатися внесення рішення в Реєстр пошкодженого та зруйнованого майна.
- Крок 6. Отримати гроші на картку єВідновлення. Їх слід витратити протягом 12 місяців з моменту отримання. В іншому випадку залишок повернеться в держбюджет.
Програма поширюється на ремонт квартир, приватних будинків, кімнат у гуртожитках чи інших житлових приміщеннях.
Кошти можна витратити на:
- придбання будівельних матеріалів;
- замовлення ремонтних послуг.
Витратити гроші можна тільки в продавців та підрядників, які мають відповідні коди для роботи. Як ми вже повідомляли, цей перелік включає 15 категорій.
Яку суму передбачає компенсація?
Загалом сума грошової допомоги визначається індивідуально по кожному об’єкту.
Починаючи з 15 вересня у програмі “єВідновлення” набули чинності зміни. Відтепер отримувачів компенсації ділитимуть на дві групи:
- Категорія “А” – максимальна сума компенсації не перевищує 200 тис. грн;
- Категорія “Б” – максимальна сума компенсації становить 350 тис. грн для квартир і 500 тис. грн для приватних будинків.
За інформацією директора Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва ЗОВА Віталія Литвиненка, наразі ця послуга доступна власникам житла в м. Запоріжжя, Запорізькому районі та двох громадах Пологівського району.
Щоб отримати кошти, необхідно відкрити спеціалізований рахунок єВідновлення, завантаживши застосунок банку-партнера або офлайн у відділені.