Станом на 27 червня 2024 року 172 жителя Запорізької області подали заяви на компенсацію за знищене житло за державною програмою «єВідновлення».

Про це повідомив директор Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва ЗОВА Віталій Литвиненко.

Програма компенсації за знищене житло передбачає отримання сертифіката на придбання нової домівки або грошові виплати на самостійну відбудову. Комісія має визнати житло як непридатне для життя, що не підлягає ремонту. Вона ж і розраховує суму виплати за сертифікатом.

«За програмою можна придбати квартиру, будинок або інвестувати в майбутню нерухомість. Нове житло повинне бути на підконтрольній Україні території»

Віталій Литвиненко, директор Департаменту ЖКГ

За його словами, на сьогодні вже сформовано 88 сертифікатів. Загальна сума компенсації становить понад 112 млн грн. Усі деталі програми можна переглянути на платформі «Дія».

Раніше ми також повідомляли, що станом на 27 червня 2024 року у регіоні 714 власників пошкодженого житла отримали компенсації у розмірі 48,6 млн грн за програмою «єВідновлення».

Усього у реєстрі знищеного та пошкодженого майна в Запорізькій області налічується майже 12 тисяч будинків, з яких 10 тисяч – приватних та майже 2 тисячі – багатоквартирних.

Нагадаємо, що запоріжці можуть подати заяву про знищену або пошкоджену нерухомість до міжнародного Реєстру збитків. Дані у ньому стануть основою для майбутніх репарацій.

Завантажити ще...