Станом на 27 червня 2024 року у Запорізькій області 714 власників пошкодженого житла отримали компенсацію у розмірі 48,6 млн грн за державною програмою «єВідновлення». 

Про це повідомив директор Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва ЗОВА Віталій Литвиненко.

За словами посадовця, 63% заявок надійшли від жителів обласного центру. Однак 441 мешканцю регіону відмовили у наданні допомоги.

«З урахуванням вимог чинного законодавства частину заяв відхилили. Основна причина – неможливість підтвердити право власності на житло, особливо в сільській місцевості. Не завжди є й можливість обстежити пошкоджені оселі через близькість до лінії зіткнення. Інколи люди вирішують скористатися війною і подають недостовірні дані. Але вся інформація ретельно перевіряється»

Віталій Литвиненко, директор Департаменту ЖКГ

За умовами програми, сума компенсації на ремонт квартир становить до 350 тисяч гривень, а на ремонт будинків – до 500 тисяч гривень. Отримані на спеціальну карту кошти можна використовувати для придбання будівельних матеріалів або на оплату ремонтних послуг підрядників-учасників програми.

Як ми раніше вже повідомляли, право на компенсації сьогодні мають лише мешканці Запоріжжя і Запорізького району, а також жителі двох громад Пологівського району – це Воздвижівська та частково Преображенська.

Усі деталі щодо умов надання допомоги у відновленні пошкодженого житла можна переглянути на платформі «Дія». Подати заявку на її отримання можна за цим посиланням.

Усього у реєстрі знищеного та пошкодженого майна в Запорізькій області налічується майже 12 тисяч будинків, з яких 10 тисяч – приватних та майже 2 тисячі – багатоквартирних.

Завантажити ще...