Секретар Запорізької міської ради Регіна Харченко взяла участь у міжнародній конференції «Стійкість громад і міст в умовах російської війни проти України». Вона відбулась у Берліні на запрошення посла Німеччини в Україні Гайка Томса. Про це повідомили в міськраді.

Тільки корисні та достовірні новини! Підписуйтесь на telegram-канал «Відбудова. Онлайн»!

Запоріжжя представило на конференції власний досвід – зокрема, як місто побудувало нову архітектуру енергетичної інфраструктури та зберегло керованість в умовах постійних обстрілів.

Ми майже щодня потерпаємо від обстрілів, і в цих умовах місто не зупиняється. Люди продовжують жити, працювати, вчити дітей, лікувати, відновлювати пошкоджене,

Регіна Харченко, секретар Запорізької міської ради.
Відбудова під обстрілами: Запоріжжя представило свій досвід стійкості на конференції в Берліні
Конференція в Берліні. Фото: міська рада

Як зазначається, за роки повномасштабної війни Німеччина стала одним із ключових партнерів України – загалом близько 94 млрд євро допомоги. Підтримку отримує і Запоріжжя: міста-побратими Обергаузен і Магдебург регулярно постачають обладнання для лікарень, техніку для комунальників і підтримують молодіжні ініціативи.

Окремий внесок – від GIZ. У 2022-2025 роках організація передала Запоріжжю 18 одиниць спеціалізованої техніки, 259 захисних конструкцій для медичних закладів, 174 одиниці реабілітаційного обладнання та понад 50 одиниць цифрового обладнання. Загальний обсяг допомоги склав 47,5 млн гривень.

Авторка: Дар’я Лаврененко

Завантажити ще...