У Запорізькій області стартував проєкт «Читальня», завдяки якому у пунктах незламності поповнилися полиці з українськими книгами й настільними іграми.

Про це повідомили на сторінці Lviv BookForum.

Координатором проєкту в Запорізькій області є громадська організація «Вивеземо!», що допомогла встановити полиці з книгами для дітей, художньою літературою, збірками віршів, настільними іграми у 20 локаціях.

У запорізьких пунктах незламності зʼявилися полиці з українськими книжками
Список громад, де встановили полиці «Читальні». Джерело: Lviv BookForum

За словами організаторів, списки книг сформували на основі рекомендацій та рейтингу партнерів проєкту «Барабука», а також орієнтуючись на запити від бібліотек і топ продажі найбільших книжкових сайтів. А список ігор сформували на основі порад видавців настільних ігор.

Ми сподіваємося, що наш проєкт стане додатковою підтримкою для громад, адже з початку повномасштабного вторгнення місцеві бібліотеки поповнювалися лише завдяки зусиллям волонтерів, і ми в межах проєкту посилимо роботу колег. Завдяки новому наповненню пунктів незламності ці локації перетворюватимуться на культурні осередки, місця обговорення книг та ігор з сусідами та друзями, – зазначила програмна директорка Lviv BookForum Софія Челяк.

Як пояснили у Lviv BookForum, назва проєкту відсилає до читалень товариства «Просвіта», розквіт діяльності якого на заході України припав на 20–30-ті роки минулого століття.

100 років по тому «Читальні» повертаються як символ культурного опору й розвитку попри все — російську повномасштабну агресію й постійні обстріли, – зазначили організатори.

Усього 131 пункт незламності в п’яти областях (Запорізькій, Київській, Миколаївській, Херсонській та Харківській) отримали свої полиці з книгами й настільними іграми.

Раніше «Відбудова. Запоріжжя» також повідомляла про Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!», який має відновити книжкові фонди у постраждалих регіонах.

Завантажити ще...