З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка, розпочинається Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!», щоб відновити книжкові фонди у постраждалих регіонах.

Про це повідомили на сайті Уповноваженого із захисту державної мови.

Метою проєкту є поповнення бібліотечних фондів, створення мобільних бібліотечних куточків, формування книжкових полиць в укриттях та гуманітарних штабах у Запорізькій, Миколаївській, Херсонській, Донецькій, Луганській, Харківській та Сумській областях, які постраждали внаслідок військової агресії РФ.

Саме тут найбільше зруйнованих чи знищених прицільними ворожими обстрілами бібліотек, відновити які – в наших силах… За час повномасштабного вторгнення путінськими найманцями було знищено понад 180 мільйонів українських книжок, – сказав Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

Проєкт спрямований на покращення психоемоційного стану людей, які знаходяться під щоденними ворожими обстрілами, та популяризацію української мови і літератури.

Щоб долучитися до реалізації акції зі збору книжок необхідно зареєструватись за посиланням. Місцем збору може бути будь-яке приміщення організації чи закладу, яке для цього придатне.

Завантажити ще...