У Запоріжжі завершили капітальний ремонт ще одного шкільного укриття – Олександрівської гімназії.

Про це повідомляє кореспондент «Відбудови. Запоріжжя».

На сьогодні у Запоріжжі усі заклади дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти міського підпорядкування працюють виключно у дистанційному режимі. З липня 2022 року, після затвердження п’ятирічної програми розвитку цивільного захисту, міська влада розпочала підготовку захисних споруд комунальних закладів, щоб повернути дітей до навчання принаймні в комбінованому очно-дистанційному форматі.

Оновлене найпростіше укриття Олександрівської гімназії під час повітряної тривоги зможе вмістити 309 дітей.

У Запоріжжі відремонтували і обладнали для навчання ще одне шкільне укриття: як воно виглядає, – ФОТОРЕПОРТАЖ
Підвальне приміщення навчального закладу перетворили на простір безпеки для дітей та мешканців прилеглих будинків

«Якщо згадати попередній стан укриття, то це, звісно, небо і земля. Спасибі всім, хто долучився до цього. Зараз ці приміщення настільки комфортні і для навчання дітей, і для перебування людей», – поділився директор Олександрівської гімназії Вадим Коміссаров.

Капітальний ремонт укриття коштував 2,98 мільйона гривень (субвенції від держави та з міського бюджету).

У Запоріжжі відремонтували і обладнали для навчання ще одне шкільне укриття: як воно виглядає, – ФОТОРЕПОРТАЖ
В приміщеннях укриття оновили всі комунікації, забезпечили сучасну систему вентиляції та зробили три санвузли, в тому числі – для людей з інвалідністю

Як розповіли у навчальному закладі, щойно з’явиться можливість, гімназія почне роботу у змішаному очно-дистанційному форматі. Згоду на це вже дали батьки 164 учнів із 246, які залишаються у Запоріжжі. Усього в гімназії отримують освіту 398 дітей. Для цього, зокрема, потрібно забезпечити вимоги щодо харчування дітей.

Самі ж педагоги, каже керівник гімназії, з нетерпінням чекають на повернення дітей у класи.

У Запоріжжі відремонтували і обладнали для навчання ще одне шкільне укриття: як воно виглядає, – ФОТОРЕПОРТАЖ
Приміщення укриття розділені на окремі функціональні зони

«На сьогодні у Запоріжжі 52 заклади загальної середньої освіти [з повністю обладнаними найпростішими укриттями] готові входити у змішану форму навчання. Це приблизно 70% від загальної кількості. Також є укриття в дошкільних підрозділах, які знаходяться поряд зі школами і можуть ними використовуватися», – розповіла директорка департаменту освіти та науки Запорізької міської ради Юлія Погребняк.

У Запоріжжі відремонтували і обладнали для навчання ще одне шкільне укриття: як воно виглядає, – ФОТОРЕПОРТАЖ
Юлія Погребняк та директор гімназії Вадим Коміссаров

За словами посадовиці, у 2023 році місто вже підготувало 11 проєктів капітальних ремонтних робіт згідно нових будівельних норм, ще один проєкт підкорегували. Питання виділення фінансування на проведення будівельних робіт розглядатимуть депутати на бюджетному засіданні Запорізької міської ради.

Раніше ми також повідомляли, що у запорізькій гімназії №19 завершили ремонт укриття. На нього виділили понад 3,8 мільйона гривень, 70% з яких складають державні кошти, а 30% – дотація з міського бюджету.

Також капітальний ремонт найпростішого укриття завершили і в гімназії №42. Його вартість склала близько 2,4 млн грн (1,4 млн – субвенція від держави, ще 950 тисяч було виділено з міського бюджету).

Завантажити ще...