У Запоріжжі розпочали будівництво ще однієї підземної школи, в якій зможуть навчатися тисяча учнів. ФОТОРЕПОРТАЖ
У Запоріжжі будують сучасну підземну школу на території ЗОШ №88 у Комунарському районі міста, яка буде розташована на площі 1500 квадратних метрів, на глибині майже 7 метрів. В ЗОВА запевняють, вже восени там зможуть навчатися у дві зміни 1000 дітей. Що відбувається на будівництві – у фоторепортажі «Відбудова. Запоріжжя».

Як розповів голова Запорізької обласної військової адміністрації Іван Федоров, в новій «підземній школі» навчатимуть учнів декількох освітніх закладів.

Школа знаходиться у густонаселеному районі. Зараз тут навчається 600 дітей. І ми сподіваємося, що у наступному навчальному році тут зможуть здобувати освіту школярі і навколишніх навчальних закладів. Ми розраховуємо, що ця підземна школа буде на 1000 дітей, які будуть вчитися у дві зміни.
Іван Федоров, голова Запорізької обласної військової адміністрації
Іван Федоров розповів, що робота на об’єкті проходить дуже інтенсивно.
Підрядники дотримуються термінів згідно графіку будівництва. Десь навіть опереджають його.
Іван Федоров, голова Запорізької обласної військової адміністрації
Загальна вартість будівництва – понад 112 мільйонів гривень.  70% – це державна субвенція, а 30% – місцеві кошти.
В 112 мільйонів включено абсолютно все. Навіть внутрішнє обстоблювання школи: парти, меблі та все інше. Але сума у кінцевому результаті може бути як меньше, ми на це сподіваємося, та і трохи більше. Більше тому, що досвід будівництва підземних шкіл він передовий, його небагато в нашій країні.
Іван Федоров, голова Запорізької обласної військової адміністрації

Голова ЗОВА сповнений надією, що будівництво укриття на базі Запорізької ЗОШ №88 буде одним з найкращіх проектів України, який буде втілюватись у цьому році.

Як писала «Відбудова. Запоріжжя», у Запоріжжі на території школи №88 та гімназії №107 побудують так звані підземні школи на 500 місць у рамках проєкту ЮНІСЕФ. Ще одну таку школу побудують на території ліцею №99, що в Хортицькому районі Запоріжжя. У червні розпочалося будівництво укриття для спеціалізованої школи «Січовий колегіум». Обʼєкт також планують в експлуатацію вже восени 2024 року.

Завантажити ще...