Тиждень тому розпочалося будівництво укриття для спеціалізованої школи «Січовий колегіум». Обʼєкт планують здати в експлуатацію вже восени 2024 року. Про це повідомляє кореспондент «Відбудови. Запоріжжя».

Проект підземного укриття

Як розповів голова Запорізької обласної військової адміністрації  Іван Федоров,  при будівництві були оптимізовані всі процеси.

Іван Федоров та Максим Гайдай

Згідно наданого підрядником графіка, здати обʼєкт планують в кінці жовтня. Але при будь-які можливості – будемо намагатися скоротити строки будівництва. Звичайно, приоритетом є якість, але ми розраховуємо, що вже восени діти підуть до цієї школи. Це надскладно, бо Запоріжжя ще не виконувало такі масштабні проєкти у такі строки, – розповів голова ЗОВА.

Як сказав головний інженер компанії-підрядника “Позитив” Максим Гайдай, те, яким чином планують за такий короткий строк реалізувати такий великого проєкту – виробнича таємниця.  

Котлован підземної школи

Є безпосередньо процеси, на які ми не можемо вплинути. Це, наприклад, набирання бетоном його стійкості. Але деякі роботи можна паралельно проводити, і таким чином оптимізувати будівництво. Взагалі, те, яким чином ми плануємо зменшити строк будівництва – виробнича таємниця. Не потрібно забувати, що ми кажемо про попередні графіки, на які будуть впливать, як зовнішні так і внутрішні фактори, – каже Гайдай.

Варто зазначити, що навчання у підземній школі проходитиме у 2 зміни і 1000 дітей зможуть відвідувати школу. Вартість будівництва складає понад 112 млн грн. 

Котлован підземної школи

Як писала «Відбудова. Запоріжжя», у Запоріжжі на території школи №88 та гімназії №107 побудують так звані підземні школи на 500 місць у рамках проєкту ЮНІСЕФ. Ще одну таку школу побудують на території ліцею №99, що в Хортицькому районі Запоріжжя. 

Завантажити ще...