У Запоріжжі планують вирубку дерев в Парку Перемоги: екоактивісти б’ють на сполох (ФОТО)
Практично вся алея у Парку Перемоги від мосту через “червону річку” до Набережної магістралі підлягає вирубці.
Журналісти “Відбудова.Запоріжжя” поспілкувалися із екоактивісткою Ольгою Сладковою, яка намагається власними силами вплинути на ситуацію, та просить запорожців подавати скарги з приводу нещадної вирубки дерев.
Ольга розповіла, що про вирубку дерев у парку відпочинку вперше дізналася з публікації запорізького письменника-журналіста, екс-директора Національного заповідника «Хортиця» Костянтина Сушко. Чоловік повідомив про те, що перші мітки на деревах були зроблені ще минулої осені, та вважає, що такий “лісоповал”, шкодить моральному, а відтак і фізичному здоров’ю людей.
Не можна так різко, так жорстоко змінювати усталене середовище, до того ж, місце відпочинку людей. А все через те, що в нас уміють, ще сяк-так саджати дерева, вміють їх жорстоко й вульгарно (не при самій землі, а залишаючи незграбні і неестетичні пеньки) спилювати, та ще місяцями, а то й роками не прибираючи гілки навколо, – написав Сушко на своїй сторінці у Facebook.
Після інформації, яку опублікував запорізький письменник, екоактивістка Олена Назаренко сфотографувати дерева, тоді і стало зрозуміло, що дерева потребують догляду, але навряд всі необхідно видаляти.
Дуже шкода, якщо їх всі зрублять. Я впевнена, що відповідь на наші скарги буде, що всі акти на видалення є, що огляд дерев проводився. До актів вже теж є недовіра, бо останні роки дерева рублять в великих масштабах. Компенсаційних висадок немає. Це вже стан розпачу і недовіри до діяльності цих організацій. Хотілося б хоч частину дерев вберегти, можливо достатньо провести санітарне обрізання аварійних гілок, – розповіла у коментарі “Відбудова.Запоріжжя” Ольга Сладкова.
Олена також зазначила, що по деревам видно, що їх не доглядали роками.
В правилах утримання зелених насаджень є пункт, які говорить що саме санітарне обрізання проводиться для видалення аварійних гілок і що проводити його потрібно щороку протягом вегетаційного періоду, – наголошує активістка.
Ольга Сладкова просить подавати скарги на урядову гарячу лінію 1545.
Приблизний шаблон скарги:
“Велика кількість дерев позначена на видалення в Парку Перемоги, біля мосту через червону річку (біля трамвайної колії, у бік Парку Перемоги). Вся алея у мітках від мосту до Набережної”.
Варто зазначити, що станом на 2017 рік в м.Запоріжжя було під зеленими насадженнями загального користування лише 617 га, що складає 7,94 кв. м на людину. А повинно бути 15 кв. м на людину. З 2017 року ми лише витрачаємо дерева.
Активістка робила запити щодо інформації скільки у минулому році місто висаджувало дерев і ситуація стає лише гірше.
Так, за 2023 рік кількість знищенних та висаджений дерев виглядає наступним чином:
Видалення/ висадка дерев в районах міста
- Комунарський: 61 / 0
- Хортицький: 29 / 0
- Дніпровський: 140 / 0
- Олександрівський: 272 / 0
- Вознесенівський: 403 / 0
- Шевченківський: 194 / 0
- Заводський (ще не прислали відповідь на запит)
Таким чином, за 2023 рік в місті Запоріжжя – було знищено 905 дерев.
Раніше ми вже повідомляли, що цьогоріч у Запоріжжі на утримання в належному стані зелених зон та догляд за зеленими насадженнями згідно Програми розвитку та обслуговування зеленого господарства міста на 2023-2025 роки планують спрямувати 163 мільйонів гривень. Зокрема, 60 млн грн призначені для проведення послуг з озеленення територій та утримання зелених насаджень.
Як писала “Відбудова.Запоріжжя”, 14 лютого Управління з питань екологічної безпеки Запорізької міської ради оголосило тендер на послуги з озеленення територій та утримання зелених насаджень очікуваною вартістю у майже 48,5 мільйонів гривень.