Рада оборони погодила встановлення на території Запоріжжя сертифіковані модулі безпеки за кошти бізнесу.

Про це повідомляє «Відбудова. Запоріжжя».

Як раніше ми вже писали, місцева влада пропонує бізнесу долучитися до придбання модульних укриттів. Підприємцям дозволять встановити такі об’єкти на популярних локаціях та використовувати половину приміщення для своєї комерційної діяльності.

Демонстраційний зразок модульного укриття вже встановили на бульварі Шевченка: одна половина споруди є вуличною кав’ярнею, інша – безпечним сховищем для містян. Наразі підприємець, що опікується цим МАФом, попередньо, ще вирішує необхідні питання щодо підключення електроенергії.

За словами секретаря Запорізької міської ради, в.о. міського голови Анатолія Куртєва, в умовах вкрай обмеженого бюджету це чи не єдиний варіант придбати та встановити достатню кількість вуличних укриттів.

На сьогодні вже 40 підприємців забажали розташувати такі модульні споруди. Попередньо, районні адміністрації прорахували, що можна встановити близько 200 укриттів. Кожну локацію окремо будемо вивчати і погоджувати з департаментом архітектури та містобудування, – розповів в.о. мера Анатолій Куртєв.

Нагадаємо, ідею міської влади спочатку розкритикували у Запорізькій обласній військовій адміністрації, засумнівавшись у їх безпечності. Після того міськвиконком надав Раді оборони всю інформацію щодо безпеки і сертифікації цих укриттів. На початку лютого місто отримало необхідні погодження.

Очільник міста запевняє, що нові модульні приміщення будуть відповідати узгодженому архітектурному архетипу та сертифікованим безпековим нормам. Тож нові вуличні кіоски-укриття не стануть зайвими елементами міського середовища.

Раніше ми вже писали, що згідно визначеним нормам у кожному укритті має бути відеоспостереження, а також автоматичні двері, які будуть відкривати після початку повітряної тривоги. Обслуговувати укриття, разраховане на не менш ніж на 20 людей, буде підприємець.

Завантажити ще...