У Запоріжжі завершують відновлення частково зруйнованого ракетним ударом багатоквартирного будинку по проспекту Соборному, 151.

Про це повідомляє кореспондент «Відбудови. Запоріжжя».

Нагадаємо, 6 жовтня у результаті російського ракетного удару було зруйновано два під’їзди пам’ятки архітектури та містобудування місцевого значення. Ворог зруйнував 24 квартири, загинули 15 людей.

Роботи з відновлення історичного будинку розпочали у червні 2023 року. Проєкт (відбудова зруйнованої частини, капітальний ремонт усіх 15 під’їздів з оновленнями електромереж, термомодернізація фасаду, оновлення даху та благоустрій території) передбачає завершення робіт наприкінці 2024 року.

У центрі Запоріжжя завершують відбудову зруйнованої історичної багатоповерхівки на проспекті
Будівельні роботи йдуть зі значним випередженням графіку

Побудовані з нуля квартири двох відновлених під’їздів вже готують до здачі в експлуатацію. У приміщеннях житла – енергоефективні вікна, нові комунікації електропостачання, водопостачання та каналізації, опалення. Також будівельники повністю облаштували санвузли (сантехніка та кахель) та зробили ремонт у кімнатах (на підлозі – ламінат, на стінах – шпалери).

У центрі Запоріжжя завершують відбудову зруйнованої історичної багатоповерхівки на проспекті

У дворі будинку на Соборному, 151 під час робіт з благоустрою оновлять асфальтне покриття та зроблять гостьові паркінги, облаштують невеликий сквер з дитячим та спортивним майданчиками. Ба більше – вже збудували окреме підземне укриття площею 150 квадратних метрів, яке зможе вмістити близько 100 людей.

У центрі Запоріжжя завершують відбудову зруйнованої історичної багатоповерхівки на проспекті
Сховище обладнане санвузлами, подвійною системою вентиляції та системою безперебійного живлення

Одним з важливих завдань під час реставрації будинку було збереження та відновлення унікального фасаду пам’ятки архітектури.

Під час робіт відновили близько 200 архітектурних елементів, розпочали роботи монтування виготовленої на замовлення плитки на фасаді відбудованої частини будинку.

У центрі Запоріжжя завершують відбудову зруйнованої історичної багатоповерхівки на проспекті
Директор КП «Управління капітального будівництва» Запорізької міської ради Олександр Андрєєв

«Згідно проєктно-кошторисної документації, графік виконання робіт по цьому будинку складає 30,5 місяців. Але ми йдемо з суттєвим випередженям. Наразі в нас вже виконано близько 80% робіт. Плануємо завершили роботи вже до середини цього року», – розповів директор КП «Управління капітального будівництва» Запорізької міської ради Олександр Андрєєв.

Раніше ми повідомляли, що у Запоріжжі повністю завершили відновлювальні роботи у квартирах першого під’їзду частково зруйнованого внаслідок російського ракетного удару будинку по вулиці Зестафонській,10 у Дніпровському районі міста. У першій половині 2024 року планується завершити термомодернізацію будинку та благоустрій території.

Завантажити ще...