У Запорізькій області з допомогою державної програми компенсації за знищене житло «єВідновлення» власники осель, зруйнованих внаслідок російської агресії, вже отримали 16 сертифікатів для придбання нової нерухомості – на загальну суму 19,4 мільйона гривень.

Про це повідомляє «Відбудова. Запоріжжя».

Нагадаємо, державна програма компенсації за знищене житло передбачає отримання сертифіката на придбання нової домівки або грошових виплат на самостійну відбудову. Взяти участь у програмі можуть власники житла, знищеного в результаті бойових дій після 24.02.2022. Нерухомість має бути визнано комісією місцевої влади, як непридатне для життя – без можливості ремонту.

«Відбудова.Запоріжжя» вже пояснювала, хто може взяти участь у програмі та який алгоритм дій для отримання компенсації за пошкоджене та зруйноване внаслідок воєнних дій житло.

Як розповів директор департаменту житлово-комунального господарства та будівництва Запорізької обласної військової адміністрації Віталій Литвиненко, право на компенсацію за пошкоджене або знищене житло мають мешканці громад, які належали до території можливих бойових дій. На сьогодні це Запорізький район в цілому, Воздвиженська громада Пологівського району в цілому і частина населених пунктів Преображенської громади також Пологівського району.

Станом на 29 січня комісії органів місцевого самоврядування у Запорізькій області отримали 73 заявки на надання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна. Влада погодила 18  заяв на суму 21,3 мільйона гривень, вже сформовано 16 сертифікатів на суму 19,4 мільйона.

Найбільше сертифікатів погодили у Комишуваській селищній раді (11) та Запорізькій міській раді (2). У Долинській і Таврійській сільських, а також Матвіївській селищній раді прийняли по одному рішенню.

Середня сума компенсації – понад один мільйон гривень. Нагадаємо, що суму сертифіката розраховують за формулою, затвердженою Кабміном.

У компенсації відмовлено 35 заявникам. Як повідомили у Запорізькій ОВА, підставами для відмови у наданні компенсації за знищений об’єкт нерухомого майна є, наприклад, виявлення недостовірних даних, зазначених у заяві (у деяких заявників після обстеження комісії житло визнали таким, що підлягає відновленню), а також подання на компенсацію за знищений об’єкт нерухомого майна, яке буде відновлене за державний кошт (йде мова про власників квартир у багатоповерхівках Запоріжжя, які відновлюють).

Наразі ще жоден заявник не подавав звернення щодо компенсації у вигляді грошової виплати на самостійну відбудову.

Як писали вище, у програмі бере участі лише житло, розміщене на неокупованій території, де не ведуться активні бойові дії. Однак уряд започаткував пілотний проєкт з компенсації за знищене житло в окупації – у місті Мелітополь із застосуванням супутникових знімків. Власники зруйнованого майна з цього окупованого міста, які зараз знаходяться на підконтрольній Україні території, до 7 лютого мали можливість подати свої заявки на відшкодування. Станом на 29 січня було подано 5 заяв. За результатами цього експерименту уряд може масштабувати проєкт і на інші окуповані території України.

Раніше ми писали, що станом на початок лютого у Запоріжжі 284 містянам виплатили компенсацію на ремонт пошкодженого внаслідок воєнних дій житла за програмою «єВідновлення».

Завантажити ще...