У Запоріжжі стартував проєкт «Підтримую СВОЄ Запорізьке», який має привернути увагу до запорізьких підприємців і спонукати більше купувати продукцію місцевого виробництва. До проєкту долучили не тільки товари, а й послуги, які планується маркувати спеціальним знаком – Мітою. У коментарі «Відбудові. Запоріжжя» представники бізнесу, які приймають участь у «Підтримую СВОЄ Запорізьке», розповіли, чому вирішили до нього долучитися, і чому це важливо. 

Олексій Пучков,  директор запорізької пекарні «Урожай»

«Підтримую СВОЄ запорізьке»: підприємці розповіли про новий проєкт, який стартував у Запорізькій області
Олексій Пучков,  директор запорізької пекарні «Урожай»

Олексій Пучков розповів, що підприємці називають «Підтримую СВОЄ запорізьке» – «Купуй запорізьке. Перезавантаження», тому що цей новий проєкт також спрямований на підтримку й розвиток місцевого підприємництва, як і той, що створили у далекому 2009 році.

Коли під час глобальної економічної кризи 2008 року ми – запорізькі підприємці – зіткнулися зі спадом попиту, то зрозуміли, що нам потрібно просувати місцевий патріотизм. Тоді був створений проєкт «Купуй запорізьке», в якому наше підприємство приймало участь. Зараз також важливо гуртуватися та підтримувати своїх місцевих підприємців, – каже директор запорізької авторської пекарні «Урожай» Олексій Пучков.

Він розповів, що необхідно привернути увагу споживачів до товарів, які виробляються на території Запорізької області, і які не поступаються  якістю аналогам з інших регіонів. 

Це дозволить підвищити рівень продажу продукції місцевого виробника, що в свою чергу, дозволить створити додаткові робочі місця. Крім того, розширить внутрішній та зовнішній ринки збуту запорізьких товарів, збільшить обсяги виробництва. Підтримуючи місцевий бізнес – покупець сприяє процвітанню нашого регіону. Важливо, що у Запоріжжі у такі тяжкі часи стартував соціальний проєкт «Підтримую СВОЄ запорізьке». Саме тому наше підприємство приймає у ньому участь, – зазначив Олексій Пучков.

Підприємець зазначив, що маркування продукції регіонального товаровиробника — це практика низки європейських країн. І цей досвід заслуговує наслідування. Таким чином покупцеві простіше вирізнити на прилавку місцеву продукцію.

У результаті ми забезпечимо додаткові надходження коштів до місцевих бюджетів, – підсумував Пучков.

Геннадій Дубов, власник ТОВ «Екотехнологічна компанія «Гранік»

«Підтримую СВОЄ запорізьке»: підприємці розповіли про новий проєкт, який стартував у Запорізькій області
Геннадій Дубов, власник ТОВ «Екотехнологічна компанія «Гранік»

Компанія “Гранік” – одна з найстаріших компаній у Запоріжжі. Ми працюємо з 1999 року, тож застали всі можливі кризи та потрясіння. І ми точно зрозуміли, що найкраще впоратися з кризами допомагають колаборації активних та цілеспрямованих людей. А саме такими є запорізькі підприємці, – говорить засновник та директор Екотехнологічної компанії «Гранік» Геннадій Дубов.

За словами підприємця, важливою особливістю «Підтримую СВОЄ Запорізьке» є те, що до нього долучили не тільки товари, а й послуги. Також на думку Дубова, успіху проєкту сприятиме й маркування запорізьких товарів та послуг.

Багато в чому витрачання грошей – це звичка. Люди беруть звичний йогурт чи хліб, йдуть до звичної їм перукарні. Тому ми маємо працювати над тим, щоб купувати запорізьке стало звичкою. А для цього треба максимально спростити ідентифікацію локальних товарів на полицях магазинів та послуг на вулицях міста, – каже Дубов.

Та додає, що крім користі для місцевого бізнесу проєкт буде сприяти й наповненню місцевого бюджету.

Анастасія Смикова, власниця запорізького виробництва «Смачно Shop»

«Підтримую СВОЄ запорізьке»: підприємці розповіли про новий проєкт, який стартував у Запорізькій області
Анастасія Смикова, власниця запорізького виробництва «Смачно Shop»

Анастасія Смикова зазначила, що участь у проєкті «Підтримую своє запорізьке» дозволить їй збільшити кількість клієнтів та допоможе бренду  «Смачно Shop» стати більш впізнаваним в регіоні.

Я вирішила взяти участь у проєкті svoe.zp.ua, оскільки це дасть мені можливість представити широкій аудиторії місцевих жителів свій товар – ми виготовляємо екологічно чисту та смачну пастилу, джерки та фріпси. Крім того, важливо підтримати розвиток місцевої економіки, – розповіла власниця виробництва   “Смачно Shop” Анастасія Смикова.

Підприємиця розповідає, що це також чудова можливість побудувати партнерські відносини з іншими місцевими виробниками та сприяти розвитку нашого регіону.

Я вдячна організаторам за можливість бути частинкою цього проєкту, – резюмує підприємиця.

Як писала раніше «Відбудова. Запоріжжя», долучитися до проєкту можуть абсолютно різні сфери бізнесу. На товарах учасників «Підтримую своє запорізьке» буде ставитись спеціальна позначка. Вона буде свідчити про те, що цей продукт запорізьких виробників.

Завантажити ще...