Уряд ухвалив рішення про те, що обстеження зруйнованого житла тепер буде проводитись і на території активних бойових дій. Відповідно, мешканці Запорізької області зможуть отримати сертифікати за зруйноване житло, розташоване у прифронтових зонах.

Про це повідомили у Мінреінтеграції.

До цього часу комісія взагалі не проводила обстеження та фіксацію знищених війною об’єктів на території активних бойових дій. Тому дані не потрапляли до Державного реєстру пошкодженого та знищеного майна й люди не мали змоги отримати компенсації за програмою «єВідновлення».

Нині ж Кабінет Міністрів вніс зміни до Постанови № 473 від 19 квітня 2022 року. Передбачається, що за рішенням уповноваженого органу та з урахуванням безпекової ситуації відповідна комісія може проводити обстеження зруйнованого житла у таких зонах, де функціонують державні електронні інформаційні ресурси.

«Складений за результатами обстеження комісією акт може бути використаний власниками таких об’єктів для отримання компенсації за знищене житло за програмою «єВідновлення»

пояснення на сайті Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України

Нагадаємо, що на етапі погодження перебуває й експериментальний проєкт з дистанційного обстеження знищеного житла на тимчасово окупованих територіях. Його реалізація розпочалася спершу з Мелітополя Запорізької області.

Завантажити ще...