Експериментальний проєкт з дистанційного обстеження знищеного житла на тимчасово окупованих територіях, зокрема Запорізької області, можуть масштабувати. 

В Мінреінтеграції розповіли, на якому етапі наразі розгляд проєкту.

Мова йде про пілотний проєкт, який дає змогу підтвердити руйнування житла на ТОТ і територіях бойових дій за допомогою дистанційного зондування Землі – аерозйомки.

Цей інструмент дає можливість зафіксувати зруйноване житло на таких територіях і внести його у Державний реєстр нерухомості для подальшої виплати компенсацій власникам, – пояснюють у міністерстві.

Вносити зруйновані об’єкти до Реєстру будуть комісії, створені при виконавчих органах місцевого самоврядування або при обласних військових адміністраціях, після отримання аерознімків.

Як ми вже повідомляли, його реалізація розпочалася спершу з Мелітополя. У травні проєкт визнали успішним, декілька жителів міста вже отримали компенсації.

Наразі документ перебуває на етапі погодження центральними органами виконавчої влади. Після надання висновків і зауважень його направлять на розгляд до Уряду.

Раніше можливість отримати компенсацію була тільки у власників зруйнованого житла на підконтрольній Україні території. Зокрема у Запорізькій області право на компенсацію за знищене майно мають мешканці громад, які належать до території можливих бойових дій. На сьогодні це жителі Запоріжжя і Запорізького району, а також двох громад Пологівського району – Воздвижівської та частково Преображенської.

Завантажити ще...