Будинки на Зестафонській, 10 та Соборному, 151, які зазнали пошкоджень  2 роки тому  під час російських обстрілів, станом на жовтень 2024 року знаходяться на фінальній стадії відбудови. Замовником робіт виступає КП «Управління капітального будівництва». Коли завершать відбудову, які труднощі виникали в процесі, а також про те, коли мешканці зможуть повернутися додому,  «Відбудова. Запоріжжя» поспілкувалася з директором комунального підприємства Олександром Андреєвим.

Тільки корисні та достовірні новини! Підписуйтесь на telegram-канал «Відбудова. Запоріжжя» telegram-канал «Відбудова. Запоріжжя»

– Які етапи будівництва вже завершені на цих об’єктах, і що ще залишилося виконати? 

– На обох об’єктах вже успішно завершили основні будівельні роботи: відновили фасади й конструкції будинків, встановили нові вікна й відновили комунікації. Крім того, провели роботи з внутрішнього оздоблення, що дозволяють підготувати квартири до комфортного проживання. Як відомо, кожна квартира виконана в єдиному стилі: підвісні стелі, ламінат і плитка на підлозі, поклеєні шпалери та встановлене сучасне освітлення. Квартири повністю обладнані: встановлені мийки, ванни, змішувачі, а також електропечі для кухні.

Наразі залишився благоустрій території благоустрій території навколо будинків. У планах – облаштувати нові тротуари, встановити зовнішнє освітлення, а також озеленення прилеглої території. Важливо відзначити, будинок на Соборному, 151 – є пам’яткою архітектури, тому його реставрували повністю, а не тільки відновили зруйновані під’їзди. Притаманні йому архітектурні рішення є рідкісними та доволі унікальними. А декоративна пластика фасаду збагачена різноманітними архітектурними елементами. Саме тому багатоповерхівку відновлюють в автентичному вигляді, щоб новостворена частина споруди була схожа на вже існуючу. 

Зараз на Соборному, 151 замінюють тротуарну плитку, яка була частково пошкоджена після ракетного удару та в результаті будівельних робіт.Це важливо, адже благоустрій не лише покращить естетичний вигляд, але й створить сприятливу атмосферу для життя у відновлених квартирах.

– Які виникали проблеми під час відбудови будинків? 

– Під час відбудови, хоч і не було великих проблем, все ж виникали певні труднощі. Серед них — перебої з постачанням будівельних матеріалів, що затримували процес. Також були складнощі із забезпеченням безпеки на будівельних майданчиках через продовження обстрілів у деяких районах та постійні повітряні тривоги. Ці фактори ускладнювали організацію робіт і збільшували час виконання завдань.

Також одна з проблем, з якими зіштовхнулися будівельники під час відбудови, є дефіцит вікон, спричинений постійними обстрілами. Через високу потребу у відновленні житлових і громадських будівель по всій країні, попит на вікна значно перевищує пропозицію. Це також затримує відновлення пошкоджених об’єктів.

Що робить Управління капітального будівництва, щоб прискорити відбудову цих будинків?

– Управління капітального будівництва постійно веде активний діалог із підрядниками, наголошуючи на необхідності якнайшвидшого завершення всіх відновлювальних робіт. Наше підприємство регулярно контролює хід робіт і докладає зусиль, щоб пришвидшити процес і завершити роботи у максимально стислі терміни.

– Коли завершать відбудову будинків на Зестафонській, 10 та Соборному, 151?

– За планом, основні будівельні роботи на об’єктах за адресами Зестафонська, 10 та Соборний, 151 завершать до кінця листопада. Після чого будинки введуть в експлуатацію. Маємо надію, що терміни не перенесуть і вже до зими мешканці зможуть повернутися до своїх відновлених домівок. 

– Коли мешканці будинків на Зестафонській,10 та Соборному, 151 почнуть отримувати ключі від своїх квартир?

– Мешканці вже почали отримувати ключі від своїх квартир. Зокрема, шість мешканців будинку на Зестафонській, 10 вже отримали свої ключі, а планується, що мешканці Соборного, 151 почнуть отримувати їх на цьому тижні. Проте, незважаючи на це, проживати в квартирах поки що неможливо, адже будинки ще не введені в експлуатацію, тобто вони офіційно не готові до використання. Це планують зро до кінця листопада, після чого мешканці зможуть офіційно заселитися.

– Які основні етапи введення в експлуатацію цих будинків?

– Перш ніж будинок можна ввести в експлуатацію, всі будівельні роботи пмають повністю завершили, включаючи оздоблювальні роботи, підключення комунікацій, а також благоустрій території. Потім спеціальна комісія проводить огляд будинку, перевіряє відповідність проектної документації, будівельним нормам та правилам. Перевіряється також дотримання технічних умов підключення до інженерних мереж. 

Після успішного завершення перевірки об’єкт отримує відповідні сертифікати та дозволи. І наостанок, будинок реєструється у державному реєстрі як завершений об’єкт нерухомості. Це необхідно для оформлення прав власності та проведення операцій з нерухомістю. 

Завершення благоустрою території та підготовка до введення будинків в експлуатацію до кінця листопада дають підстави сподіватися на те, що мешканці зможуть повернутися до своїх домівок уже незабаром. 

Завантажити ще...