Засновниця мережі центрів подології Тетяна Голікова вважає, що гранти краще брати для розвитку власної справи, а не на відкриття бізнесу. В інтерв’ю «Відбудові. Запоріжжя» вона зазначила, що підприємцям-новачкам складно точно прорахувати всі витрати, тож краще спочатку перевірити життєздатність бізнес-ідеї, а вже потім залучати грантові кошти для масштабування.

Цікавитесь запорізьким бізнесом? Розповідаємо про нього в інстаграмі - підписуйтесь!

Я б ніколи не рекомендувала брати гранти тим, хто лише починає справу. Краще використати ці кошти на розвиток. Тому що, коли ти тільки починаєш свій шлях у бізнесі, дуже важко все прорахувати. Часто підприємці вкладають грант у дороге приміщення та обладнання, але якщо клієнтів немає, бізнес не витримує, бо, можливо, навіть нішу не ту обрали,

Тетяна Голікова, засновниця мережі центрів подології.
Коли краще брати гранти для бізнесу: поради від підприємиці
Тетяна Голікова, підприємиця. Фото надане спікеркою.

Підприємиця радить спочатку вкладати мінімальні ресурси, а вже в процесі роботи коригувати бізнес-план та розширюватися за рахунок прибутків і грантів.

У мене весь бізнес будувався на власні кошти, нові центри відкривала, інвестуючи прибуток. Наразі ми подали заявку на другий грант за програмою «Власна справа». Перший грант отримали у розмірі 250 тисяч гривень, але майже не витратили їх, бо поки тривало погодження, вже й центр відкрився,

Тетяна Голікова, підприємиця. Фото надане спікеркою.

Як вже повідомляла «Відбудова. Запоріжжя», за чотири роки підприємиця Тетяна Голікова відкрила шість центрів подології в Києві та Запоріжжі, п’ять із них – під час повномасштабної війни. У 2025 році вона запустила продаж франшизи для розвитку подологічного бізнесу.

Завантажити ще...