Чому запоріжцям відмовляють у компенсації за програмою «єВідновлення»: пояснення від міськради
У травні минулого року в Запоріжжі почала діяти державна програма «єВідновлення», що передбачає виплату компенсацій за пошкоджене та зруйноване житло внаслідок ворожих обстрілів. За цією програмою запоріжці подали вже 961 заяву. Скільки людей за цей час вже отримали компенсацію та чому кількасот запоріжців отримали відмову дізнавалась «Відбудова. Запоріжжя».
Станом на 1 травня 2024 року містяни подали 90 заяв на отримання компенсації за знищене майно. Профільна комісія Запорізької міськради розглянула 72 заяви. З них 43 запоріжцям погодили видачу сертифікатів на загальну суму 51,4 мільйона гривень.
Щодо пошкодженого майна запоріжці подали 871 заяву. Комісія міськради, яка займається питаннями надання компенсації за пошкоджену нерухомість, погодила 417 заяв. Виплати на загальну суму 25,7 млн грн отримали 392 людини, натомість ще 241 заявнику – відмовили.
Є низка критеріїв, за якими комісія змушена відмовляти мешканцям. Не була в повному обсязі проведена роз’яснювальна робота, тому люди не знають цих критеріїв. Наприклад, ми отримували заяви від мешканців тих будинків, що вже знаходились на стадії проведення капітального ремонту. У таких випадках постановою Кабміну №381 передбачено, що неможливо надавати компенсацію, – пояснив заступник міського голови Віктор Гординський на загальноміській нараді.
За його словами, другою причиною відмов зазвичай стає те, що у багатьох мешканців міста на руках правовстановлюючі документи старого зразка – у паперовому вигляді.
На жаль, не всі внесли їх до Державного реєстру речових прав. А це одна з обов’язкових умов отримання компенсації і за знищене, і за пошкоджене майно. Подекуди також виникають складнощі через те, що власники нерухомості відсутні і до неї немає доступу. По кожній заяві, по якій ми надаємо відмову, ми зв’язуємось і даємо зворотній зв’язок, – додав заступник міського голови.
Раніше «Відбудова.Запоріжжя» вже пояснювала, який алгоритм дій для отримання компенсації за пошкоджене та зруйноване внаслідок воєнних дій житло за програмою «єВідновлення».