Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування України збільшив мінімальний розмір допомоги по безробіттю окремим категоріям громадян.

Як пояснюють в Запорізькому обласному центрі зайнятості, мінімальний розмір допомоги з 1000-1800 грн виріс до 1500-2500 грн.

Допомогу по безробіттю у розмірі 1500 гривень встановлено:

  • для молоді, яка закінчила або припинила навчання у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, звільнилася зі строкової військової або альтернативної (невійськової) служби і яка потребує сприяння у працевлаштуванні на перше робоче місце у разі реєстрації в установленому порядку відповідних осіб як безробітних;
  • для застрахованих осіб, визнаних в установленому порядку безробітними, які протягом 12 місяців, що передували реєстрації безробітнім мають страховий стаж менш ніж сім місяців, за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування або звільнені з останнього місця роботи через порушення трудової дисципліни та набрання законної сили рішеннями судів.

Мінімальну допомогу по безробіттю у розмірі 2500 гривень отримуватимуть:

  • застраховані особи, визнані в установленому порядку безробітними, страховий стаж яких протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, становить не менше ніж сім місяців;
  • працівники та гіг-спеціалісти юридичних осіб, що перебувають у статусі резидента Дія Сіті;
  • взяті на облік внутрішньо переміщені особи, які не мають документів, необхідних для надання статусу безробітного.

Варто зауважити, що станом на 25 жовтня цього року в центрах зайнятості Запорізької області перебувало на обліку 10,3 тисяч громадян. Натомість кількість вакансій становила 1476 одиниць. Відповідно на 1 вакансію в середньому претендувало 7 осіб.

Завантажити ще...