Водомережам у Запоріжжі та поблизу міста вже понад 60 років. Це тягне за собою низку проблем, через які страждають жителі Запорізької області. Детальніше про них розповів генеральний директор КП «Облводоканал» Сергій Басанський, передає «Відбудова. Запоріжжя».

За його словами, на стале водопостачання на Запоріжжі впливають кілька факторів: стан мереж, недосконала система облік, відсутність технічної води для поливу і як наслідок – нераціональне використання питної води. Дуже гостро ці проблеми відчуваються в Кушугумській громаді.

«Через те, що у Балабино, Кушугумі та Малокатеринівці перодично немає технічної води люди використовують питну в якості поливної. Зараз вода – це дійсно скраб. У деяких населених пунктах внаслідок руйнування Каховської ГЕС води не було майже рік. Свідомі люди поливають городи питною водою з відер та лійок і це правильно»

Сергій Басанський, генеральний директор «Облводоканалу»

Ще однією проблемою, як зазначає посадовець, є недостатній облік води.

«Ще одна проблема – це недостатній облік води. У травні в Кушугумській ОТГ було подано майже 100 тисяч кубів води, а по приладам обліку – показує 30. На водопровідних мережах таких витоків, щоб ріки розливалися по вулицям, не було. Тому систему обліку треба модернізовувати»

Сергій Басанський, генеральний директор «Облводоканалу»
«Зараз вода – це скарб»: директор «Облводоканалу» розповів про стан мереж у Запорізькій області
Сергій Басанський. Фото: «Відбудова. Запоріжжя»

Через збої у системі обліку «Облводоканал» отримує утричі менше коштів, аніж мав би. Їх вистачає лише на податки та зарплати працівникам. Тому за допомогою звернулись до ЮНІСЕФ. Ця структура ООН дасть кошти на ремонт водомереж у громадах Запорізької області, а Міжнародна організація з міграції вже закупила обладнання для водогону у селі Софіївка Новомиколаївського району.

«Міжнародна організація з міграції придбали 6,5 км необхідних трубопроводів, 2 насоси, декілька засувок, щоб ми могли відновити водогін, яким десь 20 років тому живилась Софіївка. Там є рузервуари, насосна група, щоб далі розвивати цей напрямок. Потім будемо переходити до інших населених пунктів»

Сергій Басанський, генеральний директор «Облводоканалу»
Завантажити ще...