На Запоріжжя цього року чекає часткове відновлення очної форми навчання у школах, запуск проєкту STEAM-освіти, а також створення нового молодіжного центру. Про це під час Запорізького форуму відновлення розповів заступник міського голови Анатолій Васюк, повідомляє кореспондент «Відбудова.Запоріжжя».

Запорізькі школи готують до повернення дітей

Представник міської влади розповів, що з кінця 2022 року у Запоріжжі активно працюють над створенням безпечного середовища для роботи навчальних закладів і повернення дітей з дистанційної освіти. У мерії планують вже на початку весни запустити навчання у змішаному форматі у навчальних закладах Запоріжжя.

Нагадаємо, раніше в окремій статті ми розповідали про процеси підготовки шкільних укриттів до повернення дітей.

Запуск змішаного навчання, створення нового молодіжного центру та впровадження STEAM-технологій: які освітні проєкти на цей рік планують у мерії Запоріжжя
Заступник міського голови Запоріжжя Анатолій Васюк (справа) разом з головою Запорізької облради Оленою Жук та заступником голови ЗОВА Євгеном Мироненком під час відкриття Запорізького форуму відновлення. Фото: Запорізька міська рада.

На сьогодні вже можна сказати, що 52 заклади середньої освіти Запоріжжя готові вийти в змішаний формат. Я думаю, ще місяць і ми дамо старт навчанню у такій формі. На превеликий жаль, через безпекову ситуацію і обмеження місткості укриттів не можемо вийти в офлайн навчання повністю, – розповів Анатолій Васюк.

За словами заступника мера, місто працює над тим, що перетворити оновлені шкільні сховища у мультифункціональні укриття, в яких відповідно до викликів воєнного часу дітям даватимуть не тільки знання, а й зможуть забезпечити цікаве дозвілля.

Нагадаємо, нещодавно у Запоріжжі завершили ремонт ще одного найпростішого укриття – у гімназії №68.

Запуск змішаного навчання, створення нового молодіжного центру та впровадження STEAM-технологій: які освітні проєкти на цей рік планують у мерії Запоріжжя
Укриття у запорізькій гімназії №68 після ремонту. Фото: Запорізька міська рада

Крім того, разом з Дитячим фондом ОНН (ЮНІСЕФ) та благодійним фондом «Посмішка ЮА» у цьому році заплановано створення на базі навчальних закладів 20 освітніх центрів і 40 освітніх центрів надолуження знань.

Нагадаємо, минулого року ЮНІСЕФ фінансово допоміг капітально відремонтувати укриття школи №15 та гімназії №98. У 2024-му цю співпрацю планують продовжити і оновити укриття, орієнтовно, ще п’яти шкіл.

Запуск змішаного навчання, створення нового молодіжного центру та впровадження STEAM-технологій: які освітні проєкти на цей рік планують у мерії Запоріжжя
Відновлене минулого року за підтримки ЮНІСЕФ укриття школи №98. Фото: Запорізька міська рада.

Новий молодіжний центр та STEAM-освіта

Ще до великої війни, як розповів Анатолій Васюк, міська влада разом з промисловими підприємствами  розпочинала проєкт STEAM-освіти, що охоплює природничі науки (Science), технології (Technology), технічну творчість (Engineering), мистецтво (Art) та математику  (Mathematics). Це мало бути відповіддю на нагальну потребу великого бізнесу у робітничих кадрах.

Цього року ми реанімуємо цей проект і відновимо його реалізацію. Починаючи з гімназії, далі – заклади професійно-технічної освіти і до вищої освіти, – зазначив заступник міського голови.

Наступний амбіційний проєкт – це створення сучасного міського молодіжного центру. ЮНІСЕФ вже погодився виділити на це гроші, укладений відповідний меморандум про співпрацю. Тепер черга за депутатами міської ради, яким необхідно підтримати софінансування цього проєкту.

Молодіжний центр з’явиться вже у цьому році. Це не просто будівля, а ще й навчання протягом року. Він відповідатиме саме потребам молоді: яким вони бачать розвиток міста, де вони бачать свою долю, своє робоче місце саме у Запоріжжі, – розказав Анатолій Васюк.

За його словами, потужний молодіжний центр з’явиться у Запоріжжі до кінця 2024-го року.

У Запоріжжі створюють кадровий резерв для відновлення

Заступник міського голови зазначив, що мерія підписала меморандуми про співпрацю з усіма запорізькими вищими навчальними закладами. Йде мова про практики, стажування та працевлаштування, перш за все, на промислових підприємствам, а також у галузі освіти та медицини.

Відновлення і розвиток потребує нових кадрів і нового мислення. І саме в рамках співпраці з нашими вищими закладами освіти ми і будемо цього добиватись, – розповів Анатолій Васюк.

Запуск змішаного навчання, створення нового молодіжного центру та впровадження STEAM-технологій: які освітні проєкти на цей рік планують у мерії Запоріжжя
Цього року у нашому місті вперше провели Запорізький форум відновлення. Фото: Запорізька ОВА.

На думку посадовця, розбудова кадрового потенціалу,  починаючи від шкіл, закладів професійно-технічної освіти до вишів та молодіжних центрів, є необхідним елементом для відновлення та розбудови Запоріжжя.  Як приклад, Анатолій Васюк зазначив, що минулого року 500 інтернів Запорізького державного медико-фармацевтичного університету були повністю забезпечені роботою у комунальних медичних закладах нашого міста.

Вчора ми вже повідомляли, що у Запоріжжі працюють над розробкою проєктів для підтримки внутрішньо переміщених осіб, реабілітації і відновлення українських військових та людей, постраждалих від війни. Про це під час першого Запорізького форуму відновлення розповів заступник міського голови Анатолій Васюк.

Завантажити ще...