Запорізький бізнес імпортує електрику з Європи: досвід запорізького БЦ Eco Tower
Бізнес-центр Eco Tower у Запоріжжі впровадив закупівлю електроенергії з Європи, щоб забезпечити безперервне живлення своїх орендарів. Про це «Відбудові. Запоріжжя» розповіла директорка бізнес-центру Олеся Коваленко.
Тільки корисні та достовірні новини! Підписуйтесь на telegram-канал «Відбудова. Запоріжжя» telegram-канал «Відбудова. Запоріжжя»
У серпні оператор системи розподілу «Запоріжжяобленерго» підтвердив технічну можливість для будівлі закуповувати імпортну електроенергію. Завдяки сучасній інфраструктурі, EcoTower відповідає всім вимогам: окрема лінія живлення, автоматизована система комерційного обліку електроенергії (АСКОЕ) та статус споживача категорії «А».
Наша будівля будувалася відносно недавно і мала окрему мережу, всі інші технічні пункти ми почали впроваджувати протягом липня і серпня. В кінці серпня отримали від обленерго підтвердження технічної можливості,
Для закупівлі електроенергії БЦ EcoTower обрав компанію «ЯСНО+», яка пропонує постачання кратними 100 кВт. Це важливо для споживачів із середнім рівнем енергоспоживання. Імпорт замовляється щотижня на робочі дні з 08:00 до 20:00, що дозволяє уникнути відключень у найважливіші години
В години коли ви закупляєте імпорт, його частка має містити 60% в загальній кількості кіловат (раніше це було 80%). Тобто якщо ми купуємо в певну годину 100 кВт імпорту то можемо використати в цю годину 167 кВт, з них 100 імпорт, 67 українська генерація.
Імпорт замовляється щотижня на робочі дні з 08:00 до 20:00, що дозволяє уникнути відключень у найважливіші години.
Замовляти імпорт треба завчасно. Не пізніше ніж за 6 діб до постачання. Зазвичай ми в понеділок замовляємо своє споживання на наступний робочий тиждень. Зразу отримуємо рахунок на замовлену кількість, сплачуємо і наступний тиждень працюємо без вимкнень,
В інші години бізнес центр потрапляє в свою чергу відключень.
За словами директорки, безперервне живлення допомогло залучити нових орендарів. Попри те, що ціна імпортної електроенергії прогнозується на 20–25% вищою за українську, вона залишається економічно вигіднішою за використання дизельних генераторів.
З фінансової сторони ми ще не маємо повної інформації і остаточної ціни, вона буде лише по закриттю місяця. Ринок електроенергії в Європі змінюється щогодини.
Крім того, що закупівля європейської електроенергії забезпечує бізнес-центр безперервним живленням у робочі часи, вона ще сприяє зменшенню навантаження на українську генерацію.