Рівень замінування Запорізької області: подробиці від саперів ЗСУ
За даними The Washington Post, станом на літо 2023 року загальна площа замінованих українських територій складає понад 173 тисячі квадратних кілометрів. Через бойові дії та окупацію найщільніше заміновані Запорізька, Донецька, Луганська, Харківська та Херсонська області.
Як з’ясовували журналісти “Донбас Реалії”, на Запоріжжі саме мінні загородження стали однією з основних проблем для українських військ.
Сапери ЗСУ розповіли, що росіяни мінують тутешні землі цілими гектарами: за антитанковими мінами, викладеними у кілька рядів і довжиною в кілометри, одразу ж стоять протипіхотні міни, а поміж ними й поруч – “лепестки” (радянські протипіхотні міни – ред.) і різного штибу “розтяжки”.
“Було ясно, що тут буде багато мін, але такої кількості ніхто не очікував. Кажуть, противника не можна недооцінювати. І ми не грішимо таким – знали, що буде непросто, але щоб аж так – не уявляли навіть. Справа в тому, що росіяни на цій ділянці такі, можна сказати, достатньо креативні. Вони роблять подвійні, а інколи й потрійні мінування. Ми називаємо це “сюрпризами” або “гамбургерами”. Знімаєш ТМку, а за нею ще одна така сама, чи ще інша міна”, – зазначив сапер Сергій з позивним “Дід”.
За його словами, залежно від складності замінування, така робота може тривати від пів години до кількох годин.
У Запорізькій області, як розповідають бійці, російська армія мінує буквально кожен метр – якщо у росіян є час перед відходом з власних позицій, вони також заміновують траншеї та окопи, бліндажі й усе довкола них. Інколи мінують тіла своїх загиблих, а також тіла українських військових і підбиту у боях техніку Сил оборони.
Раніше ми писали, що одним із найскладніших процесів у відновленні Запорізького регіону після його деокупації буде розмінування територій.