Запорізька міська територіальна громада прийняла до комунальної власності дві споруди цивільного захисту приватного акціонерного товариства «Завод напівпровідників».

Про це повідомляє «Відбудова. Запоріжжя».

В опублікованому на сайті Запорізької міської ради розпорядженні міського голови від 29.12.2023 про створення відповідної комісії йдеться про два сховища, розташованих за адресою підприємства – по вулиці Тепличній, 16. Відповідне рішення про прийняття укриттів до комунальної власності було прийнято Запорізькою міською радою у жовтні 2023 року на виконання ухвали Господарського суду Запорізької області від 06.06.2023 у справі №908/6036/14. Згідно рішення міськради, відання за цим майном закріпили за комунальним підприємством «Виробниче ремонтно-експлуатаційне житлове об’єднання №7».

До складу комісії, зокрема, увійшов перший заступник міського голови Олександр Власюк та заступник міського голови Роман Таран, заступниця начальника відділу з питань обліку майна та майнових відносин управління комунальної власності та приватизації Департаменту управління активами Запорізької міської ради Тетяна Бегугла, заступник начальника управління з питань попередження надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Запорізької міської ради Валерій Філіпович, а також ліквідатор ПрАТ «Завод напівпровідників» арбітражний керуючий Катерина Дейнегіна.

Запоріжжя отримало у комунальну власність два величезних укриття «Заводу напівпровідників»
«Завод напівпровідників» було найбільшим в Україні підприємством з виробництва матеріалів для електроніки та геліоенергетики на основі кремнієвих компонентів

За словами Катерини Дейнегіної, міська влада мала прийняти до комунальної власності ці укриття ще у 2019 році. Але зробила це лише у 2023-му – після відповідного рішення господарського суду.

«Ці сховища знаходяться на території підприємства і були призначені для захисту працівників та обладнання. Це не просто підвали, а саме укриття загальною площею близько 2000 квадратних метрів, збудовані за радянських часів та призначені на випадок військових дій», – розповіла ліквідатор ПрАТ «Завод напівпровідників» арбітражний керуючий Катерина Дейнегіна.

За її словами, у 2019 році, коли укриття одразу мали прийняли до комунальної власності міста, вони були фактично в ідеальному стані – з необхідним обладнанням, генератором та ін. Зараз є питання з електропостачанням і не лише, бо у будівель та обладнання заводу вже нові власники.

Запоріжжя отримало у комунальну власність два величезних укриття «Заводу напівпровідників»
У листопаді 2016 року завод визнали банкрутом, почалася процедура продажу його майна для забезпечення виконання кредитних зобов’язань

Нагадаємо, що «Завод напівпровідників» було найбільшим в Україні підприємством з виробництва матеріалів для електроніки та геліоенергетики на основі кремнієвих компонентів. Основні види діяльності – виробництво трихлорсилану, полікристалічного та монокристалічного кремнію.

Модернізація підприємства розпочалась у 2008 році та була повністю завершена протягом трьох років. У листопаді 2016 року завод визнали банкрутом, почалася процедура продажу його майна для забезпечення виконання кредитних зобов’язань перед «Укрексімбанком».

У 2021 році майновий комплекс (будівлі та споруди) «Заводу напівпровідників» продали на аукціоні за 136 мільйонів гривень компанії «Промактив Груп». Рухоме майно підприємства, що знаходиться у цих приміщеннях, за результатами конкурсу придбало товариство «Металлоресурс» за 113 мільйонів гривень.

«Скільки ми часу шукали, скільки було перемовин. Приїздила велика кількість потенційних інвесторів, зокрема, з Німеччини, Катару. Ми сподівалися, що хтось з них буде цікавлений саме у відновленні діяльності заводу. На жаль, ніхто не виявив такого бажання», – розповіла ліквідатор ПрАТ «Завод напівпровідників» арбітражний керуючий Катерина Дейнегіна.  

Нагадаємо, що з початку повномасштабного вторгнення Запорізька міська влада в рамках міської програми розвитку цивільного захисту населення та облаштування захисних споруд цивільного захисту на 2022-2026 роки активно відновлює укриття, які є в комунальній власності.

Раніше ми вже повідомляли, що у Запоріжжі міська рада пропонує бізнесу долучитися до встановлення модульних укриттів. Підприємцям дозволять встановити такі об’єкти та використовувати половину приміщення для комерційної діяльності. Головна вимога до укриттів, встановлених бізнесом – вони мають бути сертифікованими.

Завантажити ще...