Запоріжжя у співпраці з Чернівцями спробує податися до мережі креативних міст ЮНЕСКО. Це відбудеться у рамках проєкту «Пліч-о-пліч». Про це у коментарі Укрінформу повідомила радниця міністра розвитку громад та територій України, керівниця національного проєкту «Пліч-о-пліч» Марʼяна Томин.

Тільки корисні та достовірні новини! Підписуйтесь на telegram-канал «Відбудова. Онлайн»!

У рамках проєкту представники громад-партнерів приїхали до громад-форпостів у Запорізькій області. За словами Марʼяни Томин, досвід Запоріжжя по молодіжних центрах цікавий та корисний Чернівцям.

Також вона зазначила, що у співпраці з Чернівцями Запоріжжя спробує податися до мережі креативних міст ЮНЕСКО. Статус креативного міста допоможе у захисті обʼєктів культурної спадщини.

Це окремий спеціалізований захист, оскільки зони охорони ЮНЕСКО перебувають під посиленим міжнародним захистом. Навіть якщо будуть руйнації, це буде зовсім інша кваліфікація,

Марʼяна Томин, керівниця нацпроєкту «Пліч-о-пліч» у коментарі Укрінформу.

Що відомо про проєкт «Пліч-о-пліч»

Метою проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» є об’єднання громад для їх підтримки та відновлення. Громади з центру та заходу України допомагають прифронтовим територіям. Вони об’єднуються для взаємодопомоги за критеріями схожості (населення, тип, економіка) та логістики.

До проєкту вже доєдналися 8 громад Запорізької області: Запорізька, Біленьківська, Комишуваська, Широківська, Воздвижівська, Василівська, Таврійська та Гуляйпільська громади. Допомагатимуть їм Київська, Чернівецька, Черкаська, Кіровоградська та Полтавська області.

Завантажити ще...