У Запоріжжі кілька місяців тривало голосування щодо перейменування низки вулиць, провулків та інших географічних об’єктів, які пов’язані російським та радянським минулим. За його підсумками мешканці міста обрали близько 56 нових назв. 

“Відбудова.Запоріжжя” ознайомилась із результатами голосування за протоколами засідання робочої групи зі створення реєстру урбанонімів в місті.

На честь загиблих військовослужбовців у Запоріжжі можуть з’явитись вулиці Андрія Гайдая (замість вул. 1905-го року, пов’язаної з російською революцією) та Дмитра Коцюбайла (замість вул. Столєтова, пов’язаної з російським науковцем).

Вул. Докучаєва, теж названу на честь російського науковця, пропонують перейменувати на вул. Героїв 110-ї бригади або вул. Запорізької тероборони. Однак перший запропонований варіант набрав більше голосів.

Натомість вул. Лассаля пропонують розділити на дві частини та присвоїти їм назву імені Тиграна Оганесяна та Микити Ханганова. Цією ініціативою хочуть вшанувати пам’ять підлітків-партизанів, яких російські окупанти вбили у Бердянську.

Серед найбільш впізнаваних вулиць можна виділити вул. Жуковського, яку назвали на честь російського поета. Її хочуть перейменувати на вул. Університетську, як осередок університетської науки та освіти. На зазначеній вулиці знаходиться три найвідоміші університети, колективи яких активно наполягали підтримати цю пропозицію.

Значна частина нових назв пов’язана із видатними українськими діячами культури. Серед них, зокрема, письменниця Софія Русова, художник Юрій Бараннік, географ та історик Володимир Кубійович, художниця Катерина Білокур, етнограф Павло Чубинський та інші.

Також можуть з’явитись вулиці на честь Ольги Яфи та Есфірь Бельман – одних із найвідоміших архітекторок у Запоріжжі. 

Зауважимо, що тепер за нові назви мають проголосувати депутати міської ради під час сесії та ухвалити рішення щодо перейменування вулиць.

Раніше ми повідомляли, що впродовж 2023 року у Запоріжжі перейменували 143 вулиці та провулки, які асоціюються з росією та радянським минулим.

Завантажити ще...