На думку мешканців Запоріжжя і області рушіями майбутньої відбудови регіону є місцеві й закордонні інституції, громадські організації й окремі представники громади, місцевий і міжнародний бізнес та незалежне експертне співтовариство.

Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного за ініціативи Ради відновлення Запоріжжя упродовж липня-серпня 2023 року.

Запоріжці розповіли, кого бачать рушієм майбутньої відбудови

Ширше розуміння підходів до відбудови було встановлено на основі даних фокус-групового дослідження.

Так, ВПО вважають, що рушієм відбудови має бути молодь, а також патріотична громадськість, яка є в кожній громаді. На основі здорових проукраїнських сил має бути створено наглядові ради.

На думку підприємців також важливо, щоб до відбудови були залучені не лише представники влади, а широке коло громадськості. Мова йде, зокрема, і про бізнес-організації, які є ключовою стороною у відбудові та можуть впливати на владу, контролювати її дії.

Голови ОСББ теж сподіваються, що громадськість зможе контролювати місцеву владу. Крім цього, нагляд буде здійснювати центральна влада і міжнародні організації.

Молоді люди зауважили, що лідерство у відбудові має бути за громадським сектором і активістами. Старші люди і люди з інвалідністю вважають важливим, щоб кошти, які надаються державним органам, були контрольовані міжнародними установами.

Сам план відбудови, на думку опитаних, можуть створювати науковці та фахівці у наукових інститутах, які зможуть зробити ґрунтовний аналіз ситуації, прогнози, стратегії тощо.

Завантажити ще...