З 26 грудня мешканці Запорізької області, які мають житлові сертифікати як компенсацію за знищене майно, можуть подати заяву на бронювання коштів для придбання нової домівки.

Про це повідомили в Міністерстві інфраструктури України.

Забронювати кошти для придбання нового будинку або квартири мешканці регіону можуть через програму “єВідновлення” в застосунку “Дія”.

Як зазначають в міністерстві, підтвердження про бронювання коштів надійде протягом 5 робочих днів:

“Після цього надається 30 днів на оформлення угоди купівлі-продажу нового житла. Якщо за цей час це зробити не вдалося, доведеться повторно подавати заяву на бронювання коштів”.

Однак до укладення угоди потрібно припинити право власності на той об’єкт нерухомості, який був зруйнований. Без цього сертифікат використати не вдасться.

Припинити право власності можна в ЦНАПі або в нотаріуса, який має повноваження державного реєстратора.

Для цього необхідні такі документи:

  • заява;
  • документ, що засвідчує право власності;
  • техзвіт про повне знищення майна, який видає комісія органів місцевого самоврядування.

Придбати нове житло можна в новобудові або на вторинному ринку в будь-якому регіоні країни, незалежно від того, де знаходиться зруйнована нерухомість.

“Якщо вартість обраної вами нерухомості вища, ніж вартість сертифікату, ви можете доплатити з власних коштів. Разом з тим, можливо об’єднати кілька сертифікатів для придбання одного об’єкту нерухомості”, – пояснюють в міністерстві.

Нагадаємо, що наступного року вже буде можливість обміняти сертифікат на придбання будматеріалів та замовлення робіт для тих, хто хоче самостійно побудувати новий будинок на власній земельній ділянці.

Завантажити ще...