«Укргідроенерго» без проведення торгів уклало контракт на будівництво захисної споруди для Дніпровської ГЕС вартістю 4,36 мільярда гривень з ТОВ «БК «Адамант». Раніше у тендерах цієї фірми була реконструкція сміттєзвалища в селі під Києвом, а також незавершені угоди на реконструкцію трамвайної лінії Києві та будівництво мосту на Закарпатті.

Про це повідомляють у «Наші гроші» з посиланням на Prozorro.

Тільки корисні та достовірні новини! Підписуйтесь на telegram-канал «Відбудова. Онлайн»!

ТОВ «БК «Адамант» раніше входило до складу корпорації «Укрбуд», коли її контролював Максим Микитась. Наразі ця фірма зареєстрована на Закарпатті та належить мешканцю Ужгорода Роману Топазли.

До угоди з будівництва захисної споруди для ДніпроГЕС здобутком фірми на тендерах була реконструкція сміттєзвалища в селі Підгірці під Києвом. Його вартість складала 326 млн грн шість років тому. 

Крім того, у фірми є будівельні підряди на реконструкцію трамвайної лінії та протизсувні споруди в Києві, а також будівництво мосту на Закарпатті. Проте у системі Prozorro вони досі значаться як незавершені. 

Незважаючи на це, «Укргідроенерго» уклало контракт з «Адамант» без відкритих торгів та з закритим від публікації кошторисом.

Додається, що «Укргідроенерго» впродовж 2022-2024 років замовило облаштування протидронового захисту та відновлення об’єктів різних ГЕС після ракетних ударів на загальну суму майже 20 млрд грн. При цьому в більшості випадків договори укладалися без торгів, а підсумкові відомості ресурсів не оприлюднювалися.

Раніше найбільшим замовленням «Укргідроенерго» по будівництву захисту від ударів РФ було замовлення на захист Дністровської ГАЕС. Його вартість складала 4,19 млрд грн. Тоді підрядником обрали житомирське ПП «Елітбуд-1», яке мало лише місцеві підряди на ремонт лікарень та шкіл.

Нагадаємо, що вранці 22 березня 2024 року було зафіксовано влучання по Дніпровській ГЕС, де розпочалася пожежа. Також 1 червня того ж року росіяни повторно вдарили по ДніпроГЕС.

Раніше ми повідомляли, що зі слів голови правління НЕК «Укренерго» Володимира Кудрицького, відновлення Дніпровської гідроелектростанції займе щонайменше три роки.

Завантажити ще...