6 березня в Незламному Хабі Запоріжжя відбувся Ярмарок вакансій для внутрішньо переміщених осіб регіону, де обговорили можливості працевлаштування. Про це повідомляє журналістка «Відбудова.Запоріжжя», яка відвідала захід та поспілкувалась з його учасниками.

Більше ніж 200 ВПО відвідали Ярмарок вакансій, їм були запропоновані вакансії та надані консультації з питань працевлаштування, започаткування особистої справи, можливостей професійного навчання, прийняття участі в оплачуваних громадських та інших роботах тимчасового характеру та інших послуг, які надаються державною службою зайнятості. 

61-річна Ірина з Енергодару проживає в Запоріжжі з липня 2022 року. Раніше працювала на керівній посаді на Запорізькій атомній електростанції. 

Коли приїхала в Запоріжжя – жила на свої заощадження. Зараз бачу, що гроші закінчуються, а потрібно все ж таки платити за орендоване житло, та покупати їжу, одяг. Тим паче, виплати для ВПО будуть забрати. Роботу шукаю не так давно, але поки нічого підходящого не знайшла: або замало платять, або не влаштовують умови праці. Саме тому вирішила відвідати ярмарок.

На заході були присутні фахівці із захисту прав ВПО, спеціалісти служби зайнятості та міського управління з питань праці. 

Директорка Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Дуднік

З січня цього року до нас звернулося 1300 ВПО, з них ми вже працевлаштували – 126 людей. Якщо ми не можемо влаштувати на постійну роботу, ми обов’язково направимо на корисно-супільні роботи, за які можна отримати 10600 гривень в місяць. В Запорізькому обласному центрі зайнятості є такий приклад, коли 7 осіб ми направили на такі роботи в «Запоріжелектротранс». Вони місяць там попрацювали, після чого їх туда прийняли на постійне місце роботи. Тому, хто хоче працювати – роботу знайде, – каже Дуднік.

Також захід відвідали представники роботодавців – представники підприємств Запоріжжя, а також Мелітопольське районне управління поліції, які, в тому числі, приймають на роботу внутрішньо переміщених осіб. 

Світлана Співакова, менеджерка по персоналу Запорізького олійноексранційного заводу групи компаній «Optimus Agro»

Ярмарок вакансій для внутрішньо переміщених осіб: яку роботу пропонують у Запоріжжі
Фото «Відбудова.Запоріжжя»

Сьогодні «Optimus Agro» – один з лідерів серед агропідприємств України. Багато років компанія входить в топ-рейтинги переробників та експортерів сільгосппродукції, яку постачає в понад 20 країн світу. Запорізький олійноекстракційний завод, який входить в групу компаній «Optimus Agro», почав свою роботу в 1947 р. На сьогоднішній день потужності з переробки насіння становлять 2,8 тис. т на добу. Зараз на ЗОЕЗ вже працює біля двох десятків ВПО, більшість приїхали с наших підрозділів, які знаходяться на окупованих територіях. Що стосується вакансій, то ми запрошуємо до своєї команди  слюсаря-ремонтника, вантажника, експедитора-машиніста тепловоза, апаратника гранулювання. Анкету кандидата на вакансію можна заповнити на нашому сайті.

Віталій Єрмак, Начальник сектору логістики Мелітопольського районного управління поліції

Ярмарок вакансій для внутрішньо переміщених осіб: яку роботу пропонують у Запоріжжі
Фото «Відбудова.Запоріжжя»

Ми пропонуємо роботу для осіб до 55 років. Це різні вакансії – оперуповноважені, слідчі, робота в відділі кадрів, бухгалтерії.

Світлана Арутюнова, Начальник сектору кадрового забезпечення Мелітопольського райуправління поліції

Зараз відкрита вакансія поліцейського сектору реагування патрульної поліції на основі загальної середньої освіти, якщо людина хоче стати правоохоронцем, то потрібно заповнити анкету на цю роботу. Якщо кандидат підходить, то його направлять на навчання в початковій школі в місті Дніпро, яке триває 6 місяців. В цей період нараховується мінімальна заробітна платня. Після випуску – здобувається звання капрала поліції чи сержанта, також є можливість отримати лейтенанта поліції. Ми пропонуємо конкурентну зарплату від 20000 гривень; соціальне забезпечення згідно діючого законодавства, пільговий лізинг на житло, компенсацію оренди за винайм житла; професійну підготовку за міжнародними стандартами; можливість підвищити освітній ступінь вищої освіти у вищих навчальних закладах зі специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських; перспективу кар’єрного росту.

Гогун Михайло, Начальник відділу найму та розвитку персоналу ПPАТ «Запоріжвогнетрив»

Ярмарок вакансій для внутрішньо переміщених осіб: яку роботу пропонують у Запоріжжі
Фото «Відбудова.Запоріжжя»

«Запоріжвогнетрив» входить до п’ятірки найбільших виробників вогнетривкої продукції країн СНД і є найбільшим вогнетривким підприємством в Україні. Ми спеціалізуємося на виробництві шамотних, високоглиноземних, магнезіальних і неформованих виробів. На сьогодні на підприємстві працює близько 50 ВПО, а так як ми розширюємо наше виробництво, то запрошуємо на роботу вогнетривника, майстра дільниці випалу, машиніста електролафета, енергетика, інженера електроніка, майстра з ремонту устаткування, машиніста млинів водія навантажувача. Наше підприємство гарантує стабільну, гідну заробітну платню, достойний соціальний пакет, можливості професійного та кар’єрного зростання.

Денис Биков, Начальник бюро оцінки персонала АТ «Мотор Січ»

Акціонерне товариство «Мотор Січ» шукає багато фахівців: з робітничими професіями та спеціалістів. Наразі розуміємо, що молоді в Запоріжжі залишилося не так багато, але все одно хочемо залучити і фахівців більш молодшого віку. Але тим не менше, ми запрошуємо в нашу команду і досвідчених працівників. Наприклад, металургів, які розуміються, що таке металознавство в авіабудуванні. Також  “Мотор Січі” потрібні фрезерувальники, шліфувальники, токарі, слюсарі, інженери, контролер верстатних та слюсарних робіт, комірник, водії. На нашому підприємстві вже працюють ВПО, і ми запрошуємо усіх, хто баче своє майбутнє в авіабудуванні, у команді «Мотор Січ». Професійний шлях на нашому підприємстві  – це причетність до роботи з високими технологіями, конкурентний рівень заробітної плати, розвинута власна соціальна інфраструктура, постійне підвищення кваліфікації та навчання, високий рівень соціального забезпечення. 

Крім того, на Ярмарку вакансій експертка Запорізької обласної служби зайнятості розповіла про можливості для отримання грантових коштів для започаткування та розвитку власного бізнесу. Фахівчиня Управління з питань праці Запорізької міської ради  презентувала гостям місцевий проєкт з працевлаштування на комунальних підприємствах та в органах місцевого самоврядування міста Запоріжжя «є-Робота».

Також голова Ради з питань ВПО при Запорізькій обласній військовій адміністрації Анастасія Перепелиця розповіла про нові зміни до законодавства щодо виплати допомоги на проживання. Фахівчині Благодійний фонд «Стабілізейшен Суппорт Сервісез» надали усім охочим правові та експертні консультації щодо отримання та призначення допомоги на проживання ВПО

У заході також взяли участь представники обласної та місцевої влади. Ярмарок вакансій для ВПО Запорізького регіону відбувся за ініціативи та підтримки Ради з питань ВПО при Запорізькій ОВА, Запорізької обласної військової адміністрації, Запорізької міської ради, Запорізького обласного центру зайнятості.

Ярмарок вакансій для внутрішньо переміщених осіб: яку роботу пропонують у Запоріжжі
Фото Рада ВПО при Запорізькій ОВА
Ярмарок вакансій для внутрішньо переміщених осіб: яку роботу пропонують у Запоріжжі
Фото Рада ВПО при Запорізькій ОВА
Ярмарок вакансій для внутрішньо переміщених осіб: яку роботу пропонують у Запоріжжі
Фото Рада ВПО при Запорізькій ОВА
Ярмарок вакансій для внутрішньо переміщених осіб: яку роботу пропонують у Запоріжжі
Фото Рада ВПО при Запорізькій ОВА
Завантажити ще...