Для дітей-ВПО, зокрема у Запорізькій області, доступна низка освітніх пільг та можливостей відпочинку, включаючи першочергове зарахування до закладів освіти, соціальні стипендії, пільгові кредити на навчання, а також безоплатне оздоровлення та відпочинок.

Про це розповіли на Facebook-сторінці Юридичного порадника для ВПО.

1. Першочергове зарахування до закладів дошкільної освіти та шкіл

Таке право мають діти з-поміж ВПО і ті, хто має статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів. Йдеться про державні та комунальні заклади дошкільної й загальної середньої освіти.

2. Безоплатне харчування в освітніх закладах

Діти цих же категорій, які навчаються у дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах, мають право на безкоштовне харчування.

Для того, щоб його отримати, слід звернутися до адміністрації освітнього закладу та надати копії довідки ВПО дитини чи рішення про встановлення статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів.

3. Безкоштовне оздоровлення чи відпочинок

Діти-ВПО мають можливість відпочити в дитячих оздоровчих таборах «Артек», «Молода гвардія» та інших закладах, що розташовані в карпатському регіоні.

Батькам, які мають встановлений мобільний застосунок «Дія», повідомлення про таку можливість надійде автоматично. Ті ж, хто не встановив застосунок, можуть отримати інформацію від органів соцзахисту за місцем обліку як ВПО.

4. Соціальна стипендія у закладах фахової передвищої та вищої освіти

Студенти з числа ВПО та ті, хто проживають у прифронтових населених пунктах, можуть отримати соціальну стипендію до закінчення навчання. Однак вони повинні відповідати ще й таким умовам:

  • навчатися за державним замовленням на денній формі навчання (у разі здобуття фахової передвищої освіти допускається дуальна форма навчання);
  • бути молодшими 23 років і включеними до рейтингу успішності;
  • не перебувати в академічній відпустці;
  • не мати академічної заборгованості, незадовільних результатів навчання.

5. Першочергове поселення і знижка на проживання у студентських гуртожитках

Студенти-ВПО мають право на першочергове поселення до гуртожитків.

Окремі заклади освіти також надають знижку при оплаті проживання. Інформацію про це можна отримати у приймальній комісії закладу вищої освіти або безпосередньо у коменданта гуртожитку.

6. Пільговий кредит на навчання

Діти з-поміж ВПО та діти, які проживають у населених пунктах на лінії зіткнення, які зараховані на контрактну форму навчання, можуть отримати пільговий кредит для здобуття освіти на підставі відповідної угоди.

Для того, щоб скористатися такою можливістю, потрібно подати письмову заяву до приймальної комісії закладу освіти.

Завантажити ще...