Відтепер мешканці Запорізької області, які отримали виплати на поточні або капітальні ремонти, можуть подати звіт про виконання ремонту через ЦНАП, нотаріуса та портал “Дія”.

У Міністерстві соціальної політики України пояснили, які звіти необхідно подавати та у який спосіб.

Які звіти необхідно подати?

Власникам пошкодженого житла необхідно подати проміжний та фінальний звіти, залежно від види ремонту:

  • ремонт категорії А (виплати на поточні ремонти до 200 тис. грн) – подається тільки фінальний звіт про виконані роботи;
  • ремонт категорії Б (виплати на капітальні ремонти від 200 до 500 тис. грн) – подається проміжний та фінальний звіти.

Кошти для ремонтів категорії Б зараховуються двома траншами (70% та 30%). Щоб отримати другий транш, треба обовʼязково прозвітувати про використання раніше отриманих коштів.

Як можна подати звіт? 

Прозвітувати про використання коштів можна декількома способами:

  • через застосунок “Дія” у розділі “єВідновлення” – “заяви на виплату” – “повідомити про ремонт”;
  • на порталі “Дія” у розділі “компенсація за пошкоджене майно” – обрати обʼєкт нерухомого майна із заявою у статусі “кошти зараховано” – обрати тип заяви “повідомити про ремонт”.
  • у ЦНАПі чи у нотаріуса з такими документами: паспорт, РНОКПП та фотографії вже виконаних ремонтних робіт або закуплених будівельних матеріалів.

Якщо людина подає проміжний звіт по категорії Б, комісія місцевої ради повторно відвідає житло та перевірить стан виконання робіт. Після затвердження звіту можна подавати заявку на отримання другого траншу.

Загалом після завершення ремонтних робіт подати фінальний звіт необхідно протягом 15 робочих днів.

Раніше ми повідомляли, що у Запорізькій області в рамках державної програми “єВідновлення” 600 родинам погодили допомогу у відновленні пошкодженого внаслідок російської агресії житла на загальну суму понад 41 мільйон гривень.

Завантажити ще...