Про те, як живе Дніпрорудненська громада на Запоріжжі та які плани на деокупацію розповів начальник МВА
Дніпрорудненська громада, що в Запорізькій області, перебуває у тимчасовій окупації з перших днів повномасштабної війни, а міський голова Євген Матвєєв вже понад рік знаходиться у полоні. У цьому році була утворена міська військова адміністрація, а її начальником призначений Антон Козирєв.
Про нинішнє життя громади та плани на деокупацію розповів “Українському радіо. Запоріжжя” начальник Дніпрорудненської МВА.
За його словами, станом на 1 жовтня, окрім тепломереж, уся інша інфраструктура в робочому стані:
Через руйнування Каховської ГЕС відійшла вода, а в місті тепломережі були запитані від каховської. Входячи в опалювальний сезон, вони не мають наразі води для тепломереж. Як це питання вирішиться, поки що не готовий сказати.
Що стосується місцевого населення, то половина громади виїхала з окупації. Більшість з них оселилися у Запоріжжі, також немало людей виїхало до Дніпра та Кривого Рогу. У цих містах для ВПО проводять видачу гуманітарної допомоги, консультаційні послуги тощо.
Ресурсне забезпечення громади
Ми наразі опрацьовуємо, що у нас буде, враховуючи зміни щодо ПДФО, що забрали до центральних бюджетів з місцевих бюджетів. У нас було розуміння бюджету на 24-й рік. І ми наразі намагалися якось залучити додаткові кошти так, щоб і військових підтримувати, і громаді, щоб залишалось. Але у світлі останніх змін у законодавстві наразі цей шлях уже для нас закритий. Зараз ми будемо знову дивитися по-іншому на свій бюджет.
Підготовка до деокупації
Зараз ми розробляємо і майже затвердили програму підтримки військових з нашої громади, які отримали поранення, загинули, підтримка їх сімей і військових. Після закриття цих питань ми почнемо закуповувати різні обладнання на період деокупації, тому що є вимога мати мінімальний необхідний матрезерв для заходу на територію.
Кадровий резерв, який виїде на територію після деокупації вже сформовано. Першочергово це технічний персонал, які будуть займатися ремонтом, розчищенням, відновленням інфраструктури, тобто це електрики, сантехніки. Ми зараз кажемо про кадровий резерв цивільних людей, які жодного стосунку до розмінування не будуть мати. Розміновувати будуть або ДСНС, або військові і поліцейські.