У ніч проти 24 грудня 2022 року дві російські ракети С-300 влучили в Лежинську гімназію, що у Степненській громаді Запорізького району. Основна будівля навчального закладу та бібліотека були повністю зруйновані. Про наслідки ворожої атаки та відбудову гімназії  «Відбудова. Запоріжжя» поспілкувалася з директоркою навчального закладу Оленою Кучеренко.

Як було до війни

До повномасштабного вторгнення в гімназії вчилося близько 300 школярів, та ще 51 дошкільнят.

Пошкоджена основна будівля Лежинської гімназії

У нас навчалися не лише діти з нашого села, а ще приїжджали з Новотавричеська, Оленівки, Роботиного. Взагалі в нашу школу їздило 35 дітей. Сьогодні в нас навчається 225 школярів, та 31 дитина -дошкільнят. Другий рік заняття проводяться дистанційно. Ми намагаємося задовільні всі освітні потреби.  За кордоном – 28 дітей. Більшість знаходиться на території нашої Степненської громади, – каже директорка Лежинської гімназії.

Директорка Лежинської гімназії Олена Кучеренко
Пошкоджена основна будівля Лежинської гімназії

Про день, коли росіяни пошкодили гімназію

Зруйнований навчальний кабінет в гімназії

У ніч проти 24 грудня дві російські ракети С-300 влучили в основну будівлю Лежинської гімназії. 

Знищена бібліотека

Близько другої години ночі в селі було відчутно два потужні вибухи. Коли я зателефонувала сторожові, то дізналася, що гімназії немає. За 5 хвилин я була вже на місці. Не передати словами, що я побачила. Суцільні руїни та запах пороху. Як виявилося? одна ракета С-300 потрапила в будівлю школи, інша – в бібліотеку та архів, – розповідає Кучеренко.

Зруйнована Лежинська гімназія

Вранці приїхали вибухотехніки, які зібрали залишки ракет.

Лише після того, як вибухотехніки закінчили свою роботу, я змогла потрапити в школу. На щастя, під час ракетного обстрілу, в зруйнованих будівлях нікого не було – сторож знаходився в іншому корпусі, – розповідає директорка.

Знищений кабінет директорки гімназії

Розбирати завали після обстрілу допомагали не тільки жителі Лежино, а і жителі сусідніх сіл . 

Табличка директорки біля знищеного кабінета

А навіть не можу назвати скільки тонн будівельного сміття було вивезено, але дуже багато. За два тижні нам вдалося навести лад, – ділеться спогадами Олена Кучеренко.

Зруйнований клас гімназії
Пошкоджена основна будівля гімназії

Як зараз

Основна будівля навчального закладу знаходиться в аварійному стані, бібліотека та архів, повністю знищені. Залишився корпус дошкільного навчального закладу. Під час атаки, в ньому були вибиті усі вікна, нові вдалося встановити за кошт міжнародних донорів.

Дошкільний навчальний заклад Лежинської гімназії

Зараз наши школярі вчаться дистанційно. Але ми ведемо переговори з керівниками шкіл у Запоріжжі, щоб наші діти могли їздити в обласний центр, та здобувати знання за змішаною формою навчання. Це якщо не буде вирішено питаня з укриттям в Лежино, – каже директорка гімназії.

Про відбудову гімназії та майбутнє

Лежино  знаходиться в 30-кілометровій зоні від лінії бойового зіткнення. Безпекова ситуація бажає бути кращою. 

Пошкоджена стіна в гімназії, власноруч розмальована школярами

Зараз про відбудову навчального закладу мова не йде. Звичайно, у майбутньому планується, що гімназія буде побудована заново, з безпечним великим укриттям, великими коридорами. Ми віримо в те що, гімназію в майбутньому вдастся відновити. Ми маємо надію, що після закінчення війни, люди будуть повертатися в нашу громаду, в Лежино, і село буде жити, – резюмує Олена Кучеренко.

Груша – оберіг гімназії
Завантажити ще...