«Відбудова. Запоріжжя» підготувала фоторепортаж про те, як виглядає прифронтове Гуляйполе після 2 років повномасштабного вторгнення росіян.

До початку повномасштабного вторгнення у Гуляйполі мешкали близько 13 тисяч осіб. Зараз у місті лишається майже 2 тисячі мешканців. З перших місяців вторгнення росіян у місті відсутні світло, водо та газопостачання. 

Від початку березня 2022 року Гуляйполе знаходиться під постійними обстрілами окупантів. Лінія фронту проходить за 4-8 кілометри від околиць міста. Наразі місто має серйозні руйнування не тільки житла та комерційної інфраструктури, а й історичних об’єктів.

В результаті обстрілів пошкоджена садиба родини Махнів, що напряму пов’язана з махновським рухом та його керівником Нестором Махном. Ця садиба була однією з обов’язкових локацій на туристичних маршрутах.

 Музей-садиба родини Махнів

Колишній житловий будинок власників заводу сільськогосподарських знарядь Крігер, зведений у 1892 році. До початку повномасштабного вторгнення у ньому працював музей.


Колишня будівля банку Товариства взаємного кредиту 1901 року, де знаходиться гуляйпільський краєзнавчий музей. У грудні 2022 будівля була пошкоджена російськими обстрілами.


В результаті минулорічних обстрілів ракетами С-300 було вщент зруйновано будівлю культурно-спортивного комплексу «Сучасник» збудованого в кінці 1980-х років. У цьому комплексі було зосереджене культурне, спортивне та мистецьке життя міста та громади. 


Частково було зруйновано приміщення найвпізнаванішої споруди міста – парового млина «Надія»зведеного ще у 1894 році. Сам млин працював безперервно впродовж 130 років.


Найбільш відчутних та неповоротних руйнуваннь зазнає історичний ареалу міста, в якому переважає цегляна забудова межі ХІХ-ХХ ст.

Завантажити ще...