Як ВПО отримати кредит на житло: аналіз державних та міжнародних програм
Вимушеним переселенцям, зокрема у Запорізькій області, складно знайти нове житло. Нестача соціального житла, високі ціни на оренду та конкуренція на ринку нерухомості погіршують ситуацію. А в місцях тимчасового проживання або гуртожитках часто немає належних умов для всіх. Проте в Україні діють державні та міжнародні програми, які дозволяють переселенцям отримати іпотечні кредити. Про це повідомили в Інституті аналітики та адвокації, передає «Відбудова. Запоріжжя».
Тільки корисні та достовірні новини! Підписуйтесь на telegram-канал «Відбудова. Запоріжжя»
Кредит за програмою «єОселя»
Від початку повномасштабної війни програмою «єОселя» скористалися понад 12 тисяч сімей, з яких лише 240 – сімʼї ВПО. Аналітики припускають, що це через недоліки умов кредитування. Тому Уряд вніс зміни до умов програми для ВПО:
- можна купувати квартири або будинки, збудовані до 10 років тому (раніше – тільки до 3 років);
- житловим сертифікатом «єВідновлення» тепер можна частково чи повністю покрити перший внесок пільгової іпотеки за програмою «єОселя»;
- у програмі не можуть брати участь переселенці, якщо вони чи їхні родичі вже отримали пільговий кредит від Кредитної установи для відбудови (KfW);
- родичі ВПО зможуть купувати житло в будь-якому регіоні, якщо це робиться в інтересах переселенця (рішення почне діяти з 18 грудня).
Кредит для ВПО за рахунок грантових коштів уряду Німеччини
Ще один проєкт пільгових кредитів для переселенців Україна реалізує спільно з німецьким банком KfW. Станом на травень 2024 року понад 700 родин ВПО отримали іпотечні кредити у межах цієї програми після відбіру.
В громадській організації «Інститут аналітики та адвокації» можуть пояснити, як отримати компенсації за зруйноване або пошкоджене житло, як стати на облік, щоб отримати тимчасове житло чи пільговий кредит, як відновити втрачені документи на житло тощо. Звернутися за консультацією до юристів можна за номерами:
- +38 050 651 18 24
- +38 068 260 49 93
- +38 099 518 25 71
- +38 093 653 61 47
Матеріал створено ГО «Інститут аналітики та адвокації» за проєктом, що реалізується у партнерстві з Данською радою у справах біженців (DRC) та фінансується в рамках цивільного захисту та гуманітарної допомоги Європейського Союзу. Проте висловлені погляди та думки належать лише автору (авторам) та не обов’язково відображають погляди Європейського Союзу або DRC. Ні Європейська комісія, ні DRC не несуть відповідальності за будь-яке використання інформації, яку містить цей матеріал.