Як війна впливає на якість повітря у Запоріжжі: відповідь фахівців
Пил, сірководень, формальдегід та фенол – всі ці речовини фахівці регулярно фіксують у запорізькому повітрі. Майже в кожній п’ятій пробі виявляють перевищення шкідливих речовин. Активні бойові дії погіршують ситуацію. Про це на брифінгу розповів лікар Запорізького обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ Євген Тулушев, повідомляє кореспондентка «Відбудови. Запоріжжя».
Підписуйтесь на telegram-канал «Відбудова. Запоріжжя»: тільки корисні та достовірні новини
За його словами, найбільш забруднені райони міста – Дніпровський, Вознесенівський, Заводський та Шевченківський. Натомість найчистішим виявився Хортицький район. Частіше забруднення фіксували влітку, однак пік стався у серпні та вересні 2024 року.
Самі вибухи викидають дещо специфічне, але ми не фіксуємо цього, бо це дуже точкові інциденти. Більше шкоди завдають пожежі, які часто виникають після «прильотів». Це досить суттєво впливає на забруднення атмосфери,
Ще одним фактором, який залишає по собі слід у повітрі Запоріжжя, є відключення електроенергії. А точніше – робота генераторів, якими починають користуватися за відсутності світла.
Особливо це відчувається в центрі міста, де через кожні декілька метрів працюють генератори. Один генератор викидає у 100 разів більше, ніж звичайний автомобіль. При чому викидає досить специфічні забруднюючі речовини: акролеїн, 1,3-бутадієн, бензпирен, дрібнодисперсний пил. Це тому, що у генераторах не стоять захисні прилади, як в автомобілі,
Він додає, що взимку на стан атмосфери впливатиме також робота мінікотелень.
Раніше ми писали, що екоінспектори обстежили уражені обстрілом 1 жовтня території у Запоріжжі. Понад 4000 м² землі засмічено відходами від руйнувань та уламками снарядів.