Як стрес від вимушеного переїзду впливає на жінок та як його подолати
Наразі українцям важливо розвивати стресостійкість та мислити позитивно. Адже саме від особистого сприйняття залежить багато аспектів. Про це у інтерв’ю «Відбудові. Запоріжжя» розповіла Вікторія Чернова, запорізька психологиня.
Підписуйтесь на telegram-канал «Відбудова. Запоріжжя»: тільки корисні та достовірні новини
Зі слів психологині, багато що залежить від фокусу уваги жінки та її сприйняття ситуації. Наприклад, якщо вона концентруватиметься на негативних емоціях, то це матиме серйозні наслідки. Проблеми накопичуватимуться і їх буде складно подолати.
Окрім цьго, Вікторія Чернова зазначає, що зараз українці мають розвивати стресостійкість та здатність відновлюватись після складних життєвих ситуацій.
Тобто у жінки, наприклад, є травматичний досвід виїзду з ТОТ через блокпости, щодо пошуку житла та роботи у новому місті, але жінка каже: «Подивіться, я з усім цим впоралась, отже я сильна. Мені не так добре, як вдома, але я жива, здорова, щось роблю і ці дії мають сенс»
Психологиня наголошує на тому, що слід сконцентруватися не на тому, що «можна було б краще», а на тому, скільки всього людина пережила.
Коли людина розуміє, що навіть її слабкі сторони теж у чомусь допомагають, вона краще виходить з травматичних історій й легше інтегрується у суспільство,
Для подолання стресу від переїзду вимушено переміщеним жінкам важливо продовжувати мислити позитивно і рухатись уперед.
Війна – це жахливо, а неможливість повернутися додому – дуже боляче. Але ми живемо тут і зараз, і маємо робити все можливе, щоб нам зараз було добре, щоб ми дочекалися перемоги і могли нею насолодитися
Раніше ми показували фоторепортаж того, як мешканці прифронтового Степногірська готуються до зими.