Відомий блогер та військовослужбовець ЗСУ Юрій Гудименко презентував у Запоріжжі свою книгу
18 вересня відомий блогер та молодший сержант ЗСУ Юрій Гудименко, який виріс у Запоріжжі, презентував для своїх земляків книгу «Історії та війни». У ній зібрані історичні та громадсько-політичні дописи блогера. На сьогодні книга стала бестселером видавництва «Фоліо» та «пережила» видання вже третього накладу. Про це повідомляє видання “Відбудова. Запоріжжя”.
Працювати над книгою на запрошення видавництва Юрій Гудименко почав, коли відновлювався після поранення. У 2022 році він брав участь у обороні Київщини та звільненні Харківської області, де й був поранений під час мінометного обстрілу. Паралельно з лікуванням та реабілітацією Гудименко також активно долучився до волонтерства, допомоги пораненим військовим, благодійності.
Разом з відомим парамедиком Тайрою (Юлія Паєвська), волонтеркою Даною Яровою, письменницею Татусею Бо (Тетяна Комлик) вони створили Українське об’єднання «Мрія», яке в першу чергу покликане допомагати родинам полеглих та полонених військових.
Їхнім сім’ям українське об’єднання «Мрія» надає різнобічну допомогу: від юридичних консультацій до можливостей для лікування.
За оцінкою Гудименка, українське об’єднання «Мрія» вже допомогло понад 1500 таких родин та 3000 дітей українських захисників.
У 2022 році кількість родин загиблих та полонених дуже швидко почала зростати. Ми побачили, що державна система з цим не може впоратися, — розповідає Юрій Гудименко.
Інший важливий напрям діяльності блогера та військового — впровадження системних змін на рівні держави щодо соціального забезпечення ветеранів, лікування військових, матеріально-технічного забезпечення захисників тощо.
Серед іншого Гудименко та його однодумці долучилися до скасування норми про неприбутковість підприємств ВПК та руху за зменшення бюрократичних бар’єрів у волонтерській допомозі військовим.
Юрій Гудименко зазначає, що сьогодні парадоксальним чином склалися найбільш сприятливі умови для системних змін у державі:
Зараз змінювати державу набагато легше, ніж до повномасштабного вторгнення. Депутати, міністри, чиновники дуже розгублені, не мають плану дій, не мають якогось дороговказу. Тому коли пропонуєш їм цілісне системне рішення, вони за нього хапаються. Коли маєш конкретний план дій, „включаються“ всі. Такого раніше не було ніколи!.
Засновник Українського об’єднання «Мрія» зазначив, що наразі одним з головних викликів для держави є побудова ефективної системи повернення ветеранів до мирного життя: соціальних гарантій, медичної та психологічної допомоги, реабілітації тощо.
Багато років у нас існував „радянський“ підхід до роботи з ветеранами, — констатує Юрій Гудименко. — Це означало кинути ветеранам якісь пільги, лише б вони „закрили рота“, і на цьому — все. Коли під час АТО ветеранів стало значно більше, вже було зрозуміло, що це хибний та небезпечний шлях. Після завершення цієї війни в один момент ветеранами стануть понад мільйон українців. Якщо для такої кількості людей залишити ці старі підходи, нас чекає катастрофа! Я не хочу, щоб ветерани цієї війни були змушені мітингувати за свої пільги, сперечатися у транспорті щодо безкоштовного проїзду (а саме так вже й було!) тощо. Якщо це залишиться, як є, ми отримаємо після війни мільйон невдоволених людей та колосальну напругу в суспільстві.