Відновлення однієї квартири на вулиці Кияшка, 22 обійдеться у 75 тисяч доларів. Однак за словами місцевих жителів, їхня вартість навіть на піку цін не перевищувала 30 тисяч доларів.

У розслідуванні hromadske підкреслюють, що відбудова обійдеться у 2,5 рази дорожче через завищені ціни на квадратні метри та будматеріали.

Будинок на Кияшка, 22 був зруйнований у вересні минулого року, внаслідок російського ракетного удару. Уже в жовтні розробку проєкту щодо його відновлення без конкурсу віддали ТОВ «АнстройПроект».

У кінці травня цього року провели тендер на реставрацію будівлі – її оцінили в 50,5 млн грн. Таким чином, вартість однієї квартири обійдеться у 75 тис. доларів.

Єдиним учасником торгів і, відповідно, переможцем виявилось ТОВ «СтатусБудІнжинірінг», яке має виконати замовлення до кінця 2024 року. 

NGL Media порахували, що лише на восьми позиціях міськрада переплатить майже 800 тис. грн за будматеріали. Загалом же у відомості ресурсів таких позицій 348.

Випадки щодо завищення вартості відновлення зруйнованих будинків непоодинокі. Нещодавно ми писали про таку ситуацію з багатоповерхівками на вул. Незалежної України, 67 та Незалежної України, 80.

Завантажити ще...