За час окупації з Бердянська виїхала приблизно половина мешканців, але точну цифру зараз назвати неможливо. Про це в інтервʼю «Відбудові. Запоріжжя» розповіла очільниця Бердянської міської військової адміністрації Вікторія Галіціна.

Точну цифру про актуальну кількість мешканців окупованого Бердянська назвати неможливо. З моменту окупації з міста виїхала приблизно половина мешканців. Частина з них в Україні, частина закордоном.

Вікторія Галіціна, очільниця Бердянської міської військової адміністрації

За словами Вікторії Галіціної, незважаючи на закриття прямих виїздів з окупованої частини до підконтрольних Україні територій, процес виїзду не припиняється.

Приватні перевізники надають послуги трансферу закордон з подальшим перетином кордону України. 

Вікторія Галіціна, очільниця Бердянської міської військової адміністрації

Очільниця Бердянської міської військової адміністрації розповідає, що державна політика ворога спрямована на заселення українських територій вихідцями з росії.

 

Впроваджується програми «Земський вчитель», «Земський лікар», «Земський працівник культури» та ін. з разовими виплатами всім охочим працювати в окупації до 2-х млн рублів. Крім того, впроваджується іпотечне кредитування на вторинному ринку житла. Це, в першу чергу стосується, російських ветеранів «сво», «правоохоронців» та службовців, які працюють на окупованих територіях. 

Вікторія Галіціна, очільниця Бердянської міської військової адміністрації

Вікторія Галіціна додає, що останнім часом окупанти поступово змінюють на керівних посадах колаборантів на вихідців з росії. В цілому політика агресора спрямована на зміну етнічного складу населення регіону.

Завантажити ще...