Запорізька обласна рада може перестати виконувати свої повноваження на час дії воєнного стану.

Про це йдеться у висновку Комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки.

Запорізька обласна рада не може зібратися з березня 2022-го – тоді засідання відбулося в онлайн-режимі. Голова Запорізької обласної ради Олена Жук пояснює відсутність сесій безпековими питаннями та небажанням депутатів ухвалювати рішення, допоки в області тривають бойові дії та тимчасова окупація громад.

Як відомо, Верховна Рада має право передати на час воєнного стану всі повноваження обласної ради до обласної військової адміністрації. ОВА в такому разі будуть підпорядковані (і продовжать свою нормальну роботу) апарат обласної ради, об’єкти спільної власності територіальних громад, комунальні заклади, установи, підприємства в галузі освіти, соціального захисту, охорони здоров’я, захисту дітей. Про необхідність такого кроку раніше заявляли екс-начальник Запорізької обласної військової адміністрації Юрій Малашко і запорізький народний депутат Геннадій Касай.

Відповідний проект Постанови № 9118 щодо Запорізької області з 17 березня 2023 року знаходиться у Верховній Раді. Згідно інформації на Офіційному вебпорталі парламенту України, сьогодні, 5 березня, був надан висновок про розгляд проекту Комітетом Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

Народний депутат України член Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Геннадій Касай прокоментував  «Відбудова.Запоріжжя» інформацію про призупинення повноваженнь Запорізької облради до кінця війни.

Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки вчора підтримав законопроект про призупинення повноважень обласної ради на час воєнного стану. Далі — слово за сесійною залою. Це рішення — законне право парламенту, більше того — я публічно неодноразово закликав ухвалити це рішення щонайменше рік тому!
Нагадаю, Запорізька обласна рада так і не змогла зібрати кворум жодного разу з березня 2022 року, тобто не діяла два роки війни — під час окупації понад 70% регіону, евакуації комунальних закладів обласного підпорядкування тощо.
Зазначу, що у разі ухвалення законопроекту повноваження обласної ради будуть передані Запорізькій обласній військовій адміністрації. Їй будуть підпорядковані і апарат обласної ради, і об’єкти спільної власності територіальних громад, і комунальні заклади, установи, підприємства в галузі освіти, соціального захисту, охорони здоров’я, захисту дітей. Отже вони продовжуватимуть свою роботу — і рядовим держслужбовцям, а також лікарям та педагогам закладів, підпорядкованих облраді, ніщо не загрожує. Навпаки — їх діяльність та співпраця з обласною владою в такому випадку стане більш зрозумілою та узгодженою.
Втім, і для керівництва ради, і для депутатського корпусу втрата повноважень буде закономірним наслідком діяльності (а точніше — бездіяльності) протягом двох років!
Завантажити ще...